Еспресо. Захід
Ексклюзив

Продюсерка про виїзд чоловіків-митців за кордон: "Від моменту подання заяви ти мусиш бути цілодобово на зв'язку"

Андріана Стахів
26 травня, 2023 п'ятниця
18:57

Підготовка до участі у закордонних резиденціях чи концертах для організацій, які запрошують до участі українських чоловіків-митців, зараз перетворюється на справжній квест

Про отримання таких дозволів на досвіді свого проєкту журналістці "Еспресо.Захід" розповіла музикантка, культурна менеджерка та керівниця ГО "Unbeaten Path" ("Непротоптана стежина") Анастасія Войтюк.

проєкт Move & Sound

Фото: Mariusz Kuszpa

Історія проєкту

Попередньо проєкт Move & Sound, який переміг на грантовому конкурсі Британської Ради в Україні, мав реалізовуватися у 2022 році організацією Unbeaten Path (Львів) та школою для музикантів Music Up (Львів) спільно із двома британськими партнерами Candoco Dance Company та Brighter Sound в рамках сезону культури Велика Британія/Україна, проте саме тоді почалося повномасштабне російське вторгнення.

"Наш проєкт якраз мав стартувати, в січні ми підписали контракт, нам навіть надійшли кошти на реалізацію, і це все заморозилося. Не було жодної можливості щось робити. Лише під кінець травня минулого року почали оживати контакти. І ми почали включатися та думати. Мусили переформатувати проєкт повністю. Ми розуміли, що не можемо привезти митців із Великої Британії в Україну, вони не можуть їхати в рамках робочої подорожі, бо їхній роботодавець не може брати відповідальність за їхнє життя. Тому отримали дозвіл від Британської ради на зміну проєкту", – пояснює Анастасія.

Читайте також: Укрзалізниця запроваджує окремі купе для жінок (експериментально): чи вирішить реформа гострі питання

На думку культурної менеджерки та продюсерки проєкту, зараз дуже змінилися пріоритети та проблематика митців України. Найперше є потреба у безпечному просторі для творчості, хоча б тимчасовому. Це стало одним із акцентів для оновленого проєкту та резиденції із назвою "Move & Sound".

"Друга потреба – це зайнятість, є проблема із працевлаштуванням митців, багато хто не має роботи, або її стало менше і треба заробляти чимось іншим, не творчістю, багато хто морально не може не давати благодійних концертів, бо запитів багато, тому фактично не заробляє на музиці. Але жити за щось потрібно. Тому мистецькі резиденції стали тим, що зараз дуже на часі. Ми постійно наголошуємо партнерам, що потрібні такі резиденції. Потрібно, щоб митець міг приїхати, попрацювати, отримати кошти", – підкреслює вона.

Акцентуючи на цих аспектах, організатори вирішили сфокусуватися саме на тих митцях, які не виїжджали з України під час великої війни, як на жінках, так і на чоловіках.

"Знаючи, що є труднощі із виїздом чоловіків, ми обговорили цей момент із британцями і домовились не обмежувати нічиїх шансів, нехай на програму подаються усі, хто хоче та може", – говорить Анастасія.

Загалом до участі подалися 60 митців, із яких обрали шістьох – 2 чоловіків та 4 жінок із Запоріжжя, Одеси, Києва та Львова. Робота включала два закордонні виїзди, до Польщі та до Великої Британії, кожен із яких потребував окремого дозволу для митців-чоловіків.

проєкт Move & Sound

Фото: Mateusz Błędziński

Процес отримання дозволу на виїзд

Перше, із чим зіштовхнулася Анастасія, коли почала роботу над дозволами, це відсутність точної інформації щодо про те, як подаватися, особливо для представників громадських організацій.

"Немає вичерпної інформації, якою є схема. Отак із різних кулуарів, дружніх конектів ми довідуємося, що подаватися треба за два тижні до поїздки, треба подати документи, які підтверджують мету подорожі, треба написати заяву. Довелося окремо робити для учасників контракти, начебто ми їх наймаємо на роботу на проєкт, хоча це не робота, а стипендія", – розповідає продюсерка.

Один із учасників отримував свій дозвіл самостійно за допомогою місця праці. Тим часом для іншого готували його організатори проєкту. На жаль, для першого виїзду отримати вчасно дозвіл не вдалося, тому потрапив лише на 1,5 дня із тижня польської частини. Багато документів потрібно було постійно досилати, щоразу виникали нові запитання від Мінкульту.

"Кожен документ, який досилаєш, забирає добу на отримання і опрацювання: він приходить на мейл, потім стоїть в черзі листів, які відкривають, потім його переадресовують на людину, яка цим займається, ця людина приймає якесь рішення і каже вам, а от бракує ще цього. Тоді тобі у будь-який час дзвонять з номера, на який майже неможливо віддзвонити назад. Тобто за якоюсь візією міністерства, від моменту подання заяви ти мусиш бути 24 години онлайн і на телефоні, щоб могти швидко відповісти на дзвінок", – наголошує Анастасія.

У випадку, якщо таки дзвінок пропустити, або ж пізніше побачити лист на пошті, можна втрати багато часу, щоб додзвонитись до міністерства та дізнатись необхідну інформацію для подальшої роботи. Адже ті документи, які потрібно додати, потрібно ще й виробити. 

"Учасник, з яким ми працювали, студент музичного закладу, присвятив отриманню цього дозволу дуже багато часу. Саме, він дзвонив у міністерство близько 100 разів, а я в цей час з-за кордону робила, що було можливо, крім цього вся команда проєкту підтримувала його морально. Часами ми не знали, що робити далі. От надіслали документи півтори доби тому, а жодної відповіді нема. Це дуже сильний брак комунікації", – додає вона.

проєкт Move & Sound

Фото: Konrad Drobek

Культурна менеджерка також говорить про необхідність шляхів спрощення процедури, до прикладу, створення прозорої електронної черги, вчасні повідомлення про те, яких документів не вистачає, а також інформування подавача про те, що його документи отримані. Також не зайвим був би й чіткий список необхідних документів. Проте наразі такого немає, тому Анастасія Войтюк, ділячись власним досвідом, ділиться також і списком, який довелося зібрати у їхньому випадку.

"Мені здається, що це не є проблема однієї людини, а проблема комплексна. І законодавча також. Як її вирішити? Маленькими коками. Я, наприклад можу поділитися списком документів, який довелося зібрати нам, і можливо він комусь допоможе. Якби я мала такий список, можливо і за першим разом наш учасник зміг би виїхати вчасно", – зазначає продюсерка.

Список документів на отримання дозволу для виїзду за кордон чоловіка-митця

Заява від учасника, який подається на дозвіл. Тут необхідно вказати хто він, куди їде, яка дата перетину кордону і в якому пункті пропуску і яка дата повернення в Україну (тут пункт пропуску не важливий). В заяві обов’язково потрібно вказати контактні дані учасника, при чому лише українські номери телефонів.

Цивільно-правовий договір між учасником та громадською організацією про виконання послуг в рамках цього проєкту, де також зазначається інформація про відрядження (тут може бути контракт з міжнародною організацією, яка вас запрошує, або з українським роботодавцем, який відряджає).

Довідка з навчального закладу, якщо учасник є студентом в Україні.

Посвідчення про приписку до призовної дільниці.

Копію паспорта громадянина України учасника.

Лист-підтвердження участі у резиденції від організації.

Лист-запрошення від іноземних партнерів.

Копія грантової угоди та партнерської угоди, що підтверджують факт реалізації гранту громадською організацією.

Авіаквитки (квитки на поїзд) для учасника.

Резервація готелю для учасника.

проєкт Move & Sound

Фото: Konrad Drobek

Додаткові рекомендації

– Надсилати документи (скани оригіналів) для розгляду радять не раніше ніж за 2 тижні до планового перетину кордону на електронну скриньку [email protected].

– Відколи подали заяву, варто бути постійно на зв’язку та не вимикати телефон, до вас можуть зателефонувати за уточненнями.

– Бути готовими упродовж двох тижнів очікування швидко реагувати на запити, підготувати додаткові документи. Важливим тут є слово швидкість.

Не варто планувати виїзд з України на вихідні, бо в ці дні міністерство не працює і якщо ви не отримали  дозволу до п’ятниці, то наступний день, коли на нього можна сподіватись – понеділок. Врахуйте теж, що з моменту, коли дозвіл видає міністерство і поки він опиняється на пропускному пункті минає не менше ніж доба.

–Якщо до виїзду залишається менш як 5-6 днів, а у вас жодної інформації від Мінкульт щодо вашого дозволу – варто додзвонюватися і перепитувати.

– Також варто отримати номер та дату реєстрації вашого звернення, щоб могти на них посилатись під час комунікації з міністерством. Їх мали б надіслати електронною поштою у відповідь на звернення.

проєкт Move & Sound

Фото: надане Анастасією Войтюк

Довідково про Muve & Sound

Мистецька резиденція Move & Sound – це міжнародний проєкт, який відбувається в рамках сезону культури Велика Британія/Україна та втілюється організацією Unbeaten Path (Львів), школою для музикантів Music Up (Львів) у співпраці з Candoco Dance Company (Лондон) та Brighter Sound (Манчестер) за підтримки Британської Ради в Україні. Метою проєкту є підтримка та зміцнення професійної спільноти танцюристів і музикантів з інвалідністю та без через проведення навчально-дослідницької резиденцій з тренерами з Великобританії та України та залучення міжнародного досвіду для навчання та розширення можливостей українських артистів, чия професійна кар'єра під загрозою через війну в Україні.

Проєкт складався із онлайн занять, офлайн резиденції у Любліні та навчального візиту до Великої Британії з метою знайомства з місцевими музичними організаціями, локальними митцями та подіями. Ключовою його цінністю є співпраця, як здатність і готовність митців пізнавати засоби виразу і мистецьку мову одне одного, творячи діалог на перетині танцю та музики. Ми шукаємо митців, які будуть зацікавленими у дослідженні цього простору та створенні експериментальних дуетів між музикантами та танцівниками.

Теги:
Читайте також:
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • USD 39.55
    Купівля 39.55
    Продаж 40.08
  • EUR
    Купівля 42.27
    Продаж 43.03
  • Актуальне
  • Важливе
2024, п'ятниця
19 квітня
22:57
Це питання можна вирішити, - румунський посадовець про потяг з Чернівців до Сучави
22:39
На Закарпатті 24-річний чоловік може отримати до 15 років тюрми через вбивство жінки
22:30
Андрій Садовий з дружиною
Регулятор азартних ігор виписав компанії дружини Андрія Садового штраф у 5 млн грн
22:20
сказ кіт
На Прикарпатті виявили сказ у домашнього кота, який покусав господаря
22:00
Денис Снігур
У Львові відкрили пам'ятну дошку загиблому прикордоннику Денису Снігуру
21:38
Посадовцю Львівспецкомунтрансу, який переправляв ухилянтів за кордон, обрано запобіжний захід
21:20
У Львові зіштовхнулися два трамваї
21:03
книги
За три роки з бібліотек Франківщини вилучили понад 1,5 млн російськомовних видань
20:45
У Луцькому районі внаслідок ДТП травмувалося троє людей
Біля Луцька двоє неповнолітніх на мотоциклі наїхали на пішохода, усіх трьох госпіталізували
20:26
"Карпати", Мирон Маркевич
Мирон Маркевич розкритикував футболістів "Карпат" після поразки від "Інгульця"
20:12
Валерій Тарасенко
Львів'яни 20 квітня прощатимуться із загиблим воїном Валерієм Тарасенком
19:54
На Волині зіштовхнулися три вантажівки. Поліція з’ясовує обставини
19:38
Харківський виробник парових та гідравлічних турбін переїжджає на захід України
19:20
Орест Чемерис
Ректором Львівського медуніверситету став Орест Чемерис
19:07
новини Львівщини
На Львівщині авто збило 12-річного велосипедиста, хлопчик не вижив
18:56
Огляд
хмарно
Погода Львів: прогноз синоптиків на сьогодні 19 квітня, завтра, тиждень
18:54
новини Прикарпаття
На Прикарпатті перевдягнуті у військових грабіжники викрали понад 8 млн грн
18:38
Музей Шухевича у Львові, розбір завалів
Над проєктами відновлення музею Шухевича у Білогорщі працюватиме 13 команд архітекторів
18:25
новини Львова
З понеділка ЛКП "Лев" знову запрацює після 2-місячного карантину
18:11
Великодні гаївки у Львівському скансені
Львівський скансен запрошує на Великдень у Гаю: програма
17:57
новини Львівщини
На Львівщині знайшли водія, який попри позбавлення права кермувати, скоїв ДТП та зник з місця події
17:48
новини Рівненщини
Рівень алкоголю перевищив норму у 20 разів: на Рівненщині п'яний чоловік керував трактором
17:32
Нобелівський нацпарк
Нобельський нацпарк на Рівненщині спільно з польським парком отримали 1,7 млн євро. На що підуть гроші
17:17
новини Тернополя
Інспектора Тернопільської митниці підозрюють в отриманні хабаря
17:02
Ексклюзив
Наталія Ліпська
Уникнути змін у ввезенні гуманітарної допомоги було неможливо, – керівниця ГО "Крила надії" Наталія Ліпська
16:58
новини Львова
У Львові на перехресті Шевченка – Величковського облаштують регульовані пішохідні переходи
16:45
новини Хмельницького
У Хмельницькому прокурори повернули тергромаді будинок культури
16:32
газопровід
У Чернівцях мешканці однієї з вулиць на два тижні залишились без газу. Причини 
16:17
новини Львова
У Львові викрили чоловіків, які підробляли та продавали навушники відомого бренду
16:08
суд, гроші, штраф
На Хмельниччині колишній директор Нацпарку поверне держбюджету 330 тис. грн за незаконне звільнення працівників
15:54
 Вимагала у родички військовозобов’язаного з вадами слуху 300 доларів: на Хмельниччині судитимуть лікарку ВЛК
15:39
Долина нарцисів
На Закарпатті почала цвісти Долина нарцисів
15:38
Оновлено
Організував переправлення ухилянтів за кордон: затримано посадовця Львівспецкомунтрансу
15:24
У Львові знімають фільм про Героя України Тараса Бобанича Хаммера
15:08
сортування сміття у школах
В Ужгороді учні впродовж місяця сортуватимуть сміття, яке продукують їхні школи
14:54
Садиба Реїв на Франківщині
Суд зобов'язав Франківську ОВА взятися за відновлення садиби Реїв
14:39
Новини Львівщини
Польські протестувальники продовжують блокувати чотири пункти пропуску
14:26
викрадений автомобіль
Громадянин Вірменії, якому заборонено в'їзд в Україну, намагався перетнути кордон на краденому авто 
14:12
опалення-діти-школа
Лікарні й дитсадки Львова отримують опалення
13:54
лікування Романа Кліза у Львові
Уламок боєприпасу застряг у грудях: у Львові лікують воїна з Волині
Більше новин