Продовольчу кризу, спричинену війною в Україні, відчують у Європі й у всьому світі, - Тетяна Гетьман
Продовольчу кризу, спричинену війною в Україні, відчують у Європі й у всьому світі. Адже, навіть за оптимістичними прогнозами, скорочення виробництва зернових і зернобобових прогнозують на третину
Про це розповіла в коментарі для "Еспресо.Захід" розповіла директорка департаменту агропромислового розвитку Львівської обласної адміністрації Тетяна Гетьман.
"Ми є одним з найбільших експортерів культур, які є сировиною для виробництва продовольства. Тому держава залишає за собою право в тих умовах, які склалися, для задоволення особистої продовольчої безпеки обмежувати експорт. Зараз він також є обмежений, це певний перелік продуктів.
Таке обмеження можуть ввести і на момент збирання врожаю, хоча я думаю, що все-таки певний обсяг дозволять експортувати, тому що треба залучати валюту для нових аграріїв.
До речі, навіть за найоптимістичнішими прогонзами, щодо зернових і зернобобових може бути скорочення виробництва через те, що головні виробничі регіони не проводять посівної кампанії. Як наслідок – може бути скорочення виробництва на третину", - каже Тетяна Гетьман.
За словами посадовиці, це відчує весь світ, оскільки Україна постачає зерно майже в усі регіони Європи, а також арабські країни, Африку. Звісно, це відобразиться й на ціні та забезпеченні продуктами в цих регіонах. Саме це і мотивує країни Європи впливати на якомога швидше закінчення війни, яка розпочалась не за нашої ініціативи. Відповідно, саме ті країни нам і допомагають, бо розуміють, що їхня безпека залежить від України в тому числі.
Тетяна Гетьман додала, що треба правильно розставляти пріоритети, і нині держава передусім повинна забезпечувати протидію російському ворогу.
Читайте також: Посівна кампанія в Україні проходить з проблемами забезпечення матеріально-технічних ресурсів, - Висоцький
"Ми розуміємо, що продовольство – це важливо. Але від того, наскільки ми будемо забезпечені харчами, не залежить безпосередньо те, як швидко завершиться війна. Тому перш за все фінансування зараз зосереджено на протидії агресивної атакої ворога. А вже на другому місці, звичайно, продовольство".
У департаменті агропромислового розвитку кажуть, що нині в сільському господарстві спрощено багато процедур, у тому числі й доступ до ресурсів. Втім фінансування таки скоротять. Фінансова підтримка буде суттєво скорочена саме через те, що пріоритетом є фінансування протидії ворогу.
"З державної підтримки можу згадати пільгові кредити під нуль відсотків на 6 місяців. Такі кредити можуть брати господарства до десяти тисяч гектарів і такого раніше в Україні не було. Цими кредитами вдасться охопити певну категорію аграріїв і вони розраховані на проведення всієї посівної, на 6 місяців", – підсумувала Тетяна Гетьман.
- Нагадаємо, за словами прем'єр-міністра України Дениса Шмигаля, посівна розпочалася вже у 20 областях України.
- Актуальне
- Важливе