Пробиває стіни і знищує ворога: українські військові опановують американські гранатомети. Відео
Гранатомет М141 стоїть на озброєнні у Збройних силах США, а нині українські захисники мають можливість використовувати цю техніку. Вже невдовзі вона буде на Сході в наших захисників.
Журналістка "Еспресо.Захід" бачила перші постріли військових.
У Міжнародному центрі миротворчості та безпеки українські військовослужбовці зробили свої перші практичні постріли із американських гранатометів М141. Американські партнери надали озброєння у рамках воєнно-технічної допомоги. Гранатомети стоять на озброєнні в американській армії, а нині їх мають можливість використовувати українські захисники.
Українські військовослужбовці із різних бойових частин протягом трьох днів навчалися опановувати техніку. Спочатку проводилася теоретична підготовка, потім тактична, тобто практика як бігти, яку позицію займати, які дії виконувати і фінальні постріли.
Якщо снаряд потрапить у бункер чи будівлю - живими не залишиться ніхто
На навчальному полігоні Міжнародного центру миротворчості та безпеки для навчання військовослужбовців локація була облаштована так, як нині у зоні ООС. Особливо ефективна техніка в урбанізованій місцевості, оскільки основна технічна характеристика озброєння - пробивати фортифікаційні споруди.
"На навчальному полі є двадцятисантиметрова стіна, яку гранатомет М141 може пробивати, - каже заступник начальника управління індивідуальної підготовки ГУ доктрин та підготовки Генштабу ЗСУ Андрій Бестюк. - Зброя дозволить зупинити броньовану техніку і, якщо буде бій в урбанізованій місцевості, вона дозволить розбити споруду, за якою буде ховатися ворог і знищити його. У тому її особливість, що вона може пробивати стіни за допомогою датчика. До прикладу, снаряд пробиває стіну, а потім розривається. Броньовану техніку пробивати не потрібно, тому гранатомет одразу її знищує".
Нині на полігоні українські військові інструктори робили свої перші постріли з американських гранатометів. Хлопці кажуть - зброя легка у користуванні та ефективна у бою.
"Вага гранатомета - сім кілограмів. Він не є важкий для бою, - розповідає один із інструкторів навчального центру. - З ним легко переміщатися та займати позиції. Зі всією екіпіровкою його можна тримати за спиною і у будь-який час використати. Якщо ж снаряд потрапить у бункер - в живих не залишиться ніхто. Дуже ефективна зброя".
Американська методика навчання дуже ефективна і ми будемо брати з них приклад
Стріляти українських інструкторів вчили військові зі Збройних сил США. Українці розповідають: на навчальному полі американці були достатньо часу, аби хлопці змогли максимально опанувати техніку.
"Ми в бронежилетах, значить і вони теж, ми в окопах - і вони. У цьому й полягає їхнє навчання, вони нам демонструють, ми повторюємо, а вони поправляють, якщо є неточності, - ділиться досвідом український інструктор. - Дуже сподобалася їхня техніка викладання і ми будемо переймати її для навчання наших колег. Чим більше американських та британських військових з нами проводитимуть навчання, допомагати нам, а ми будемо переймати у них досвід - тим сильнішою стане українська армія. Хочеш миру - готуйся до війни. Нам потрібно більше снарядів, більше стрільб, більше оптики. Те, що ми сьогодні випробували - добре, але треба більше".
Після практичних стрільб українські інструктори роз’їхалися по своїх навчальних центрах, де вже будуть навчати своїх колег. Крім того навчатимуть побратимів на Сході, адже вже найближчим часом американське озброєння потрапить у зону бойових дій.
- Нагадаємо, журналістка "Еспресо.Захід" бачила перші пуски британських NLAW на українському полігоні: як це було. Відео.
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку.
- Актуальне
- Важливе