"Причиною відставки Разумкова стала реальна образа Зеленського", – Андрій Магера
Тому це рішення приймали так швидко і з порушеннями регламенту.
Про це зазначив юрист та ексзаступник голови ЦВК Андрій Магера у прямому ефірі програми "Еспресо" "Борковський & Валевська", передає "Еспресо.Захід".
"Причина була в реальній образі президента на голову Верховної Ради. І бажання було лише одне: якомога швидше прибрати його з цієї посади. В будь-який спосіб. Як показує практика, в легітимний спосіб їх не дуже цікавить. Усі розуміють, що різні речі можна робити по різному, але якщо робити у легітимний спосіб, то це одна річ, а якщо робити так, щоби ламати через коліно і регламент, і законодавство – це інше. І воно дико виглядає для усіх, зокрема і для наших міжнародних партнерів. Хоч я не думаю, що вони чимось здивовані уже за останні два роки", – зазначив Андрій Магера.
Він зауважив, що Разумков не був ідеальним головою Верховної Ради, але від його роботи було більше користі, ніж негативу:
"За умов, коли в парламенті була монобільшість, все ж таки він намагався балансувати між різними політичними силами й надавати рівні можливості народним депутатам. Зараз можемо згадувати чимало його суперечливих заяв, зокрема і щодо мови, але не слід забувати, що він вимагав жорсткого дотримання мовного законодавства у стінах парламенту вже після того, як закон був прийнятий".
Окрім цього, Андрій Магера констатував, що зараз із Разумковим "буде цікава історія" – через те, що він піде в самостійне політичне плавання:
"За соціологічними дослідженнями, які проводило багато агенцій, у нього справді є хоч і невеликий, але власний рейтинг. Хтось може сказати, що це завдяки його посаді – можливо. Але важливо інше – в нього нижчий антирейтинг, аніж у чинного президента, і Зеленського цей факт насторожує".
- Нагадаємо, Верховна Рада відправила голову парламенту Дмитра Разумкова у відставку в четвер, 7 жовтня.
- Причиною відкритого конфлікту між ним і президентом Зеленським та, як наслідок, його партією "Слуга народу" стала незгода Разумкова із так званим "антиолігархічним законом". Експертне середовище й опозиція називають його "законом про "правильних" і "неправильних" олігархів".
Усі попередні програми "Борковський & Валевська" можна переглянути тут.
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку.
- Актуальне
- Важливе