"Поступки ЄС шантажу Кремля спричинять ще більшу кризу", – Марк Фейгін
Якщо Європейський Союз погодиться на шантаж Кремля, озвучений Лукашенком у розмові з Ангелою Меркель, це спровокує нову, ще більшу кризу з боку Білорусі та Росії.
Про це в ефірі програми "Студія Захід" з Антоном Борковським на телеканалі "Еспресо" заявив російський політолог і опозиціонер Марк Фейгін, інформує "Еспресо.Захід".
Він упевнений, що частина європейського політичного істеблішменту не бажає грати в ігри з Лукашенком і Путіним, так, як це робить, скажімо, Ангела Меркель.
"У Європейському Союзі є сили, які не збираються поступатися шантажу Кремля і мають намір, за допомогою України, захищати свої інтереси. Дискусія всередині ЄС, з одного боку, наче гуманітарна: "ми не можемо кинути людей, домовимося, що цю частину заберемо, а частину вони відправлять назад додому". Втім, що пропонують натомість за цю й без того серйозну поступку? Міністр іноземних справ Естонії сказав, що в розмові з Меркель Лукашенко вимагав визнати його легітимним президентом і відмовитися від санкцій, які Євросоюз запровадив стосовно Білорусі. Якщо на це піти, то точно почнеться наступна криза зі сторони Білорусі та Росії", – заявив Фейгін.
Він вважає, що наступна криза, спровокована Кремлем, може бути спрямована не в бік України, а, скажімо, в напрямку Вільнюса чи Варшави. За словами Фейгіна, всередині Євросоюзу зараз борються дві думки, а перемагає наразі група, що виступає за компроміс, на чолі з Меркель.
Читайте також: Мігрантів з Білорусі затримали на кордоні. Хотіли "подивитися" Львів
"Мені її активність незрозуміла, бо через кілька тижнів Меркель вже не буде на посаді канцлера. Навіщо вона продовжує створювати проблеми майбутньому уряду? Вона не несе відповідальності за політичні наслідки того, що зараз робить: дзвінок Лукашенку, пропозиції якихось домовленостей тощо", – зазначив політолог.
На його переконання, ситуація залишатиметься напруженою і з часом це напруження лише зростатиме: "Активність на польсько-білоруському кордоні лише зростає, вже навіть є прямі сутички. Все має скластися разом: і газова криза у зв’язку з підвищенням ціни на газ, і відмова в сертифікації "Північного потоку", і міграційна криза, і загроза через передислокацію військ біля кордону України й початок бойових дій щодо неї з боку Москви".
"Це все повинно якимось чином вирішитися. Питання: як? Чи почнеться воєнна кампанія з боку Москви, чи дійсно ЄС рішуче підтримає Польщу й заявить, що ніякі мігранти не потраплять на територію Німеччини чи будь-якої іншої країни Євросоюзу? Або ж Європа поступиться і почне йти на компроміси в цьому та багатьох інших питаннях", – підсумував Фейгін.
- Нагадаємо, на 8 листопада режим Лукашенка влаштував масштабну провокацію на білорусько-польському кордоні. Тисячі мігрантів під контролем білоруських спецслужб штурмували кордон Польщі. Станом на 15 листопада, на білорусько-польському кордоні перебувало близько 3,5 тис. мігрантів.
- 16 листопада із самопроголошеним "президентом" Білорусі Олександром Лукашенком ситуацію з мігрантами на білоруському кордоні з ЄС телефоном обговорила в. о. канцлерки Німеччини Ангела Меркель.
Повне інтерв'ю Антона Борковського з Марком Фейгіним читайте сьогодні на сайті "Еспресо.Захід"
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку.
- Актуальне
- Важливе