"Попередні хвилі COVID-19 тривали 6-7 тижнів. А ця - триває вже три місяці", - Орест Чемерис
Ріст хворих у стаціонарах у Львівській області почався 6 серпня.
Про це нагадав під час пресбрифінгу директор департаменту охорони здоров'я ЛОДА Орест Чемерис, передає "Еспресо.Захід".
"Ця хвиля є не лише більш тривалою у часі, а й більш небезпечною. Хворих у реанімаціях більше, вагітних жінок з COVID-19 – більше. Дітей – багато. Багато молоді віком 30-35 років", - зазначив головний медик Львівщини.
За його словами, епідситуація в області не покращується. Високим є коефіцієнт виявлення нових випадків захворювання та темпи госпіталізації (відповідно, заповнення "ковідних" стаціонарів). За станом на ранок п’ятниці, 5 листопада на стаціонарному лікуванні на Львівщині перебуває 3317 осіб. Ліжкова мережа заповнена на 67%. Лише за попередню добу, 4 листопада госпіталізовано 300 хворих. У реанімаційних відділеннях перебуває понад 200 пацієнтів, з них 65 – на апаратах штучної вентиляції легень.
Зокрема в обласній інфекційній клінічної лікарні на стаціонарному лікуванні перебуває 242 хворих, з них 9 – у відділенні інтенсивної терапії (7 – на штучній вентиляції легень). За інформацією директора закладу Сергія Федоренка, стан 97% пацієнтів є тяжким або надзвичайно тяжким, з проявами серцевої і легеневої недостатності та загостренням соматичних хронічних хвороб. Стан двох хворих лікарі розцінюють як критичний. Вік більшості пацієнтів, які перебувають на стаціонарному лікуванні, - 35-57 років. Двоє хворих – старші 70 років. "З тих пацієнтів, які перебувають на лікуванні у відділенні інтенсивної терапії (і перебували протягом останніх трьох тижнів), немає жодного, який би отримав хоча б одну дозу вакцини, - наголошує очільник лікарні. - За цей період у нас було двоє хворих, які отримали одну дозу вакцини від коронавірусної хвороби. Але перебіг хвороби у них був середньо-тяжкий і вони за станом на сьогоднішній день уже виписані додому". Він додав, що медики запитували пацієнтів, чому ті відмовилися проводити щеплення. Хтось не вакцинувався через страх, ще хтось – через незнання. Але зараз уже всі б хотіли вакцинуватися і закликають зробити це інших.
Сергій Федоренко повідомив, що у відділенні інтенсивної терапії їхньої лікарні ще є можливість розмістити двох хворих. "Але ми щодня якусь кількість пацієнтів виписуємо. З нами зв’язуються сімейні лікарі з лікувальних установ районів області і ми, з урахуванням того, скільки хворих ми виписали, проводимо госпіталізацію нових пацієнтів. Сьогодні плануємо виписати приблизно 25 осіб і вже 10 хворих чекає у чергу на госпіталізацію, яка буде проводитися до 15.00", - розповів директор медзакладу.
Орест Чемерис додав, що 25-30% викликів "швидкої" на Львівщині (190-220 на добу) – це виклики до пацієнтів із коронавірусною хворобою.
"Завтра (6 листопада. – Ред.) минає тиждень, як Львівська область перебуває у "червоній" зоні. Нагадую про необхідність дотримання правил карантину, бо якщо ми пройдемося по вулиці, то, на жаль, побачимо багато людей, які не носять маски і не дотримуються соціальної дистанції. Щоб обірвати ланцюжок передачі вірусу і щоб ситуація стабілізувалася, потрібно, щоб ми всі дотримуватися правил карантину. Не просто носити маски, а носили їх правильно – маска повинна закривати ніс та рот. Не для того, щоб не платити штраф, а для того, щоб вберегтися самому і вберегти від зараження інших. Це те, що залежить безпосередньо від нас. Нам не вистачить ані сил Нацполіції, ані Держпродспоживслужби чи муніципальної служби для того, щоб простежити, аби всі люди дотримувалися правил карантину. Тож закликаємо всіх до соціальної відповідальності", - резюмував посадовець.
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку.
- Актуальне
- Важливе