Польські хірурги відновили зір українці, очі якої були посічені осколками від вибуху ракети
Жінка прибула у Люблін з двома пораненими дітьми. У всіх трьох були травмовані очі, а сама жінка майже осліпла. Колективу лікарів під керівництвом професора Роберта Рейдака, директора Клініки загальної офтальмології Незалежного громадського клінічного шпиталю №1 у Любліні, вдалося врятувати українку від сліпоти
Про це повідомляє Kurier Lubelski, передає "Еспресо.Захід".
У пані Олени (так звати жінку) діагностували травматичну катаракту. Очі постраждалої були посічені осколками скла від вибуху ракети, а в одному - засів великий уламок. "Це стало причиною різкого зниження гостроти зору. Свої пальці пацієнтка могла розгледіти лише коли підносила їх близько до очей. Подібне оперативне втручання з метою ліквідації травматичної катаракти на обох очах ми виконували вперше, - повідомив пройесор Рейдак. - Видалили великий уламок скла та імплантували інтраокулярні лінзи".
Після операції до українки відразу повернувся зір! Зараз вона бачить на 70%, але, як запевняють польські спеціалісти, у наступні дні бачитиме більше. Після загоєння ран і одужання зір має відновитися повністю.
Пані Олена приїхали зі своїми синами — Тимуром та Назаром — із Дніпра. Подолали 900 км. Їм пощастило: після їх виїзду до Польщі (мандрівка зайняла у родини сім днів) на лікарню, де їм надавали першу допомогу, впала російська ракета.
У львівській лікарні їм також не могли допомогти. "Відколи почалася війна, ми не лікували і не оперували дітей. Я дуже хвилювалася, що буде, якщо до нас почне прибувати велика кількість маленьких пацієнтів. Зателефонувала професору Рейдаку, який погодився нам допомогти", - розповіла Наталія Прейс із львівської лікарні. Польські колеги щодня проводять консультації українським дітям онлайн.
П'ятирічні Тимур і Назар отримали травму сітківки. Одного хлопчика вже прооперували. Іншого готують до операції.
"Дитина неодмінно почне нормально бачити, але після того як пройде реабілітацію та повністю одужає", - зазначив професор Рейдак.
Люблінські хірурги чекають ще на двох маленьких пацієнтів із Маріуполя. Проте наразі невідомо, коли ті зможуть виїхати з окупованого міста.
- Раніше польські медики успішно прооперували 7-річну дівчинку з Києва.
- Актуальне
- Важливе