Попри запевнення уряду, польські фермери 4 січня відновлять блокаду кордону
Завтра, 4 січня, польські фермери відновлять блокаду прикордонного переходу "Медика - Шегині"
Про це повідомляє Polska Agencja Prasowa, передає "Еспресо.Захід".
Лідер фермерів-протестувальників Роман Кондров сказав, що фермери так і не отримали письмової гарантії щодо виконання їх вимог, у зв'язку з чим блокада прикордонного пункту продовжиться.
За словами Кондрова, мова йде про декларацію, яку підпише прем'єр-міністр, оскільки він "керує всією країною". 3 січня о 8 ранку біля пропускного пункту відбудеться пресконференція, на якій буде оголошено відновлення протесту.
Роман Кондров додав, що цього разу протест буде більш жорстоким. Фермери пропускатимуть з черги по одному автомобілю на годину. Вони пропускатимуть автомобілі, автобуси та вантажівки з гуманітарною допомогою, військовою технікою, небезпечними вантажами та харчами, що швидко псуються.
Раніще у RMF24 повідомили, що у Міністерстві сільського господарства Польщі погодилися виконати усі вимоги фермерів, які погрожували відновити протест на пункті пропуску "Медика-Шегині".
Заступник міністра сільського господарства Польщі Міхал Колодзейчак заявив, що вимоги фермерської асоціації "Ошукане село" будуть повністю виконанні.
"Міністерство приймає усі три вимоги фермерів і почне роботу над їхнім виконанням", – зазначив він.
До цього повідомляли, що 3 січня фермери мали вирішити, чи будуть вони відновляти блокаду прикордонного переходу "Медика-Шегині". Їхній лідер Роман Кондрува попереджав про відновлення протестів, якщо фермери не отримають офіційного письмового підтвердження, що їхні вимоги будуть виконані.
Відзначимо, що головними вимогами протестувальників є збільшення суми кредитів для аграріїв, дотації на кукурудзу та збереження сільськогосподарського податку на торішньому рівні.
Страйки на польсько-українському кордоні: що відомо
6 листопада польські перевізники розпочали страйк на польсько-українському кордоні. Згодом польські перевізники повністю заблокували проїзд вантажівок на двох пунктах пропуску на кордоні з Україною.
9 листопада у Польщі відбулася зустріч урядовців і перевізників, які блокують кордон з Україною, однак вона завершилася нічим. Водночас черги з вантажних транспортних засобів стають усе довшими. Україна запропонувала польській владі запустити смуги для порожніх вантажівок і очікує на відповідь з їхньої сторони.
Згодом польські перевізники пообіцяли посилити блокаду на кордоні з Україною. Крім того, митники почали фіксувати збільшення черг вантажівок на словацькому напрямку.
Україна та Польща заявили, що готують позови щодо відшкодування збитків, завданих блокуванням прикордонних автомобільних пунктів пропуску. Крім того, стало відомо, що польські перевізники не пропускають гумдопомогу і небезпечні вантажі.
Тим часом в уряді Польщі закликали Україну скасувати реєстрацію в е-черзі для порожніх вантажівок. Також польська міністрка зустрілася з протестувальниками і запропонувала їм компромісне розв'язання питання.
1 грудня заблоковані українські водії на польському кордоні провели перемовини з консулом. 4 грудня в пункті пропуску "Угринів - Долгобичув" відкрили проїзд для порожніх вантажівок.
Унаслідок блокування протестувальниками кордону з Україною експорт через ці пункти пропуску знизився на 40%, а держбюджет України втратив 9,3 млрд грн через недонадходження митних платежів.
Згодом стало відомо, що заблоковані на кордоні з Польщею вантажівки повернуть в Україну залізницею. Ввечері 7 грудня Укрзалізниця відправила до Польщі перший контрейлерний поїзд з вантажівками, до складу якого ввійшли 23 платформи із 13 завантаженими тягачами та напівпричепами.
У понеділок, 11 грудня, на кордоні Польщі та України розблокували рух вантажівок через пункт пропуску "Ягодин — Дорогуськ". Однак ввечері того ж дня протестувальники фурою перекрили розблокований перехід.
Єврокомісія закликала розблокувати усі пункти пропуску на кордоні з Польщею.
У суботу, 23 грудня, польські фермери призупинили протести на пункті пропуску "Шегині-Медики". Новий уряд Польщі заявив, що проведе перемовини з протестувальниками.
- Актуальне
- Важливе