Поєднати медицину й ІТ: у "Львівській політехніці" взялися досліджувати ДНК
У "Львівській політехніці" в приміщенні Tech StartUp School (вул. Колесси, 2) відкрили інноваційну біотехнологічну лабораторію Biotech Hub.
Про це повідомляє "Еспресо.Захід".
Biotech Hub поділяється на три елементи – це навчальна лабораторія, наукова лабораторія та коворкінг для обговорення нових ідей.
Лабораторія для біологів, медиків та айтішників
Як розповідають в університеті, Biotech Hub – це сучасне освітнє середовище для навчання, проведення досліджень і створення новітніх прототипів. Тут можуть працювати як учні, так і студенти, викладачі, науковці та стартапери. Тобто доступ до лабораторії відкритий для всіх зацікавлених сторін.
Керівник Tech StartUp School "Львівської політехніки" Назар Подольчак каже, що наразі відкрито лише одну кімнату лабораторії, однак за два місяці представлять ще чотири.
"Основне завдання Biotech Hub – розвивати спільні дослідження, які стосуються медицини та біотехнологій. У цій лабораторії біологи, медики та ІТ-спеціалісти спільно шукатимуть рішення для проблемних питань", – говорить Назар Подольчак.
Прилади, які коштують десятки тисяч доларів
Центрифуга для виділення ДНК; термоциклер для збільшення копій генів; електрофорез, який показує довжину молекул ДНК; фотоелектроколориметр, який допомагає дослідити кількість ДНК у розчині; дистилятор для очищення води – це далеко не всі прилади, які представлені в лабораторії.
"У цій лабораторії ми можемо досліджувати вплив різних речовин на ДНК людини чи рослин. Можемо визначати, чи є певний продукт генно модифікованим. Досліджувати наявність чи відсутність тих чи інших генів в організмі. Це все дає великі можливості для практичної наукової роботи в темі біотехнологій", – розповідає молода науковця Катерина Гуцько, яка працює в Biotech Hub.
Створювати з слизу равликів косметику
За короткий час роботи лабораторія вже може похвалитися співпрацею з різними установами та дослідниками. Тут проводять лабораторні роботи представники Малої академії наук України. Також Biotech Hub налагодив цікаву співпрацюю з фермерським господарством "Равлик-2016".
"Вони надали нам сухий муцин для проведення досліджень для наших стартаперів, які займаються створенням екологічних фармацевтичних і косметичних засобів", – додає Катерина Гуцько.
Ціль – ліцей з біотехнологій
Цікаво, що в університеті Львівська політехніка не виключають, що в майбутньому на базі лабораторії може вирости цілий ліцей з біотехнологій, який зосередить довкола себе потенціал розвитку ДНК-галузі у Львові. Зараз вони налагоджують співпрацю з Львівським кластером медичного бізнесу та різними приватними установами для запуску нових амбітних проєктів.
Додамо, що нова лабораторія Biotech Hub виникла завдяки спонсорським коштам, зокрема, прилади закупили партнери з США – Cold Spring Harbor Laboratory, які займаються ДНК-дослідженнями.
- Нагадаємо, "Політехніка" змінює простори перед своїми корпусами.
- Актуальне
- Важливе