Податківці зустрілися із волонтерами: що вдалося вирішити
За словами волонтерів, зустріч ініціювали податківці. Вони розповідали, як правильно вести звітність, а основне, як потрапити у податковий реєстр волонтерів
Про це повідомляє "Еспресо.Захід".
Не легко, але потрібно
У Львові відбулася зустріч волонтерів і податківців. На ній працівники податкової пояснювали волонтерам, як правильно вести звітність, документообіг, щоб після воєнного стану не було проблем зі сплатою податків. А також наголошували, що потрібно обов'язково потрапити у податковий реєстр волонтерів.
На зустрічі була присутня волонтерка Ольга Тесляк. Жінка з 2014 року допомагає українським воїнам і цього року їй вдалося потрапити у список. "Податківці наголошували волонтерам, що потрібно податися у цей реєстр, – каже Ольга Тесляк. – Вони не гарантували, що це буде легко, але обов'язково. Тому що потрібно подавати звіти про надходження на картках. І податок від суми надходжень налічує майже 20%. Якщо волонтери є у податковому реєстрі – для них ця норма не діє. Насправді зареєструватися в податкові не так важко. Складніше у цьому процесі взяти потрібні документи у банках. Втім у мене залишилося питання, на яке я поки що не зрозуміла відповіді. Податкова хоче звітність за кошти, щоб були акти прийому – передачі або хоча б розписка від військового за передану допомогу. Але квитанції, де я дістала цю річ, їм не потрібно. Важливо співставляти ці речі і я ще буду доносити їм це".
Потрібні зміни в законодавстві. Зокрема амністія для волонтерів.
За словами волонтера Олега Яницького, саме податківці хотіли зустрітися та проінформувати.
"Я зрозумів, що в них теж родичі волонтерять, тому вони не зацікавлені нас перевіряти, - каже Олег Яницький. – Вони розуміють, що люди збирали кошти на допомогу воїнам. В усіх була така точка зору, щоб люди, котрі допомагають армії, не мали проблем у майбутньому".
Волонтери наголошують: важливо, щоб народні депутати внесли зміни у законодавство.
"Я не знав про податковий реєстр волонтерів, - каже Олег Яницький. – Але тепер ми чекаємо на зміни в законодавстві щодо амністії по картках, аби зрозуміти, як правильно зареєструватися. Адже залежно від того, на який період приймуть, тоді й будемо реєструватися. До прикладу, якщо амністія буде на цей рік, то зареєструємося з січня і будемо працювати далі".
Ольга Тесляк теж вважає, що важливо прийняти законопроект. Адже податківці йдуть на контакт, але керуються законами, які наразі не досконалі і не завжди можуть бути в інтересах волонтерів.
"Податківці нам сказали: перевірок під час воєнного стану немаэ, але не гарантуємо, що після ніхто не скаже їх влаштовувати, - зазначає Ольга Тесляк. – Тому якщо приймуть цей законопроект, буде простіше працювати. Але насправді зараз податкова ще сама не знає, як працювати, оскільки ми їм ставимо актуальні запитання, які нас турбують, а вони поки що не мають на них відповідей".
- Нагадаємо, раніше Ольга Тесляк розповіла, як їй вдалося потрапити у реєстр податківців.
- у Львові розробили Програму, яка сприятиме розвитку волонтерства у громаді.
- У Львівській міській та районній радах підтримали волонтерів.
- Правоохоронці не з'явилися звітувати перед обласними депутатами щодо обшуків в помешканнях львівських волонтерів.
- 15 вересня українські бійці висловили підтримку волонтеру Святославу Літинському.
- 19 вересня львівському волонтеру Островському присудили домашній арешт, прокурори просили взяти під варту.
- Почалися масові обшуки у людей, які активно допомагають війську. Зокрема правоохоронці прийшли з обшуками до відомого мовознавця та волонтера Святослава Літинського.
- А перед цим обшукували волонтера Олега Яницького.
- 30 серпня у Львові суд обрав запобіжний захід Олесю Дзиндрі та Юрію Музичуку, яких звинуватили у продажу автомобілів, призначених для фронту. Волонтери заперечують свою провину і називають звинувачення брехнею.
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку та телеграм-канал.
- Актуальне
- Важливе