Особисте зобов'язання: суд обрав запобіжний захід Олесю Дзиндрі та Юрію Музичуку
Раніше депутати різних рівнів висловили бажання взяти волонтерів на поруки, також їх прийшли підтримати десятки відомих у Львові людей
Про це повідомляє "Еспресо.Захід".
Під час засідання суд прийняв рішення відпустити Олеся Дзиндру та Юрія Музичука під особисте зобов'язання на місяць. Натомість прокурори вимагали домашнього арешту терміном два місяці.
За словами адвокатки волонтерів Руслани Юхименко, це дуже важливий крок: "Звичайно, хотілося, щоб його взагалі скасували, проте вдалося скоротити до місяця, фактично зменшити термін застосування запобіжного заходу наполовину. Прокурор просив про два місяці, а слідча суддя визначила тільки один. Це є дуже важливо і дуже добре. Відповідно через місяць буде вирішуватись питання, чи будуть продовжувати прокурори запобіжний захід, чи не будуть".
Упродовж наступних двох місяців триватиме досудове розслідування у справі, за які повинні вирішити, чи передавати справу до суду, чи закрити, чи продовжувати терміни. На думку Руслани Юхименко, скоріш за все, продовжуватимуть термін, оскільки реальних доказів проти волонтерів немає.
"Якщо справу не закриють, тоді вона передаватиметься до суду і ми будемо доводити те, що це не був продаж і не було ніякого прибутку від угоди, яка укладалась", – додає вона.
Перед засіданням бажання взяти Дзиндру та Музичука на поруки висловили народний депутат Ярослав Рущишин, ексдепутатка Ірина Подоляк, депутати Львівської облради Святослав Шеремета, Леся Кобецька, Петро Цеголко, Соломія Риботицька, депутатка ЛМР Юлія Хомин і голова управління Центру політико-правових реформ Ігор Коліушко. Вони також неодноразово наголошували на тому, що це є спробою дискредитувати волонтерський рух в Україні, адже схожі справи почали виникати у різних містах, де цей рух активно працює.
Звинувачують львівських художника Олеся Дзиндру та волонтера Юрія Музичука у торгівлі автівками, призначеними для ЗСУ. У СБУ відзвітували про ліквідацію масштабної схеми розкрадання гуманітарної допомоги на Львівщині. Сам художник всі звинувачення відкидає.
"Війна ще не скінчилась, а влада вже відчуває небезпеку з боку своїх активних громадян. Почалось тотальне переслідування волонтерів середньої та низової ланки.Тих, хто ризикує собою і бере на себе відповідальність. Людей чести і гонору, цвіт Нації. На тлі військових дій ті, хто тихенько в теплих кабінетах вичікували свій власний вирок: люстрація чи мобілізація, сьогодні активізувалися у дискредитації волонтерів", – писав Дзиндра в соцмережах.
Тим часом підтримати друзів та колег під залу суду прийшли десятки відомих львів'ян, зокрема представників культури та влади.
"Нашому підрозділу пан Олесь прислав машину, забиту аптечками, речами, яких потребував наш підрозділ. Допомагав нам і старлінками, і генератор передав. Людина абсолютно все робила. А оце, що роблять СБУ-шники – це контора від КДБ, вони просто підставляють. Сором їм", – говорить заслужений діяч мистецтв України, нині воїн одного із підрозділів 80-ї ОДШБ, Олексій Кравчук.
- Нагадаємо, 4 серпня у львівського культурного діяча і волонтера Олеся Дзиндри провели обшуки. Його затримували, проте згодом відпустили.
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку та телеграм-канал.
- Актуальне
- Важливе