Після удару міномета побачив три шматки своєї ноги: у Львові лікують воїна, важко пораненого під Вугледаром
У львівському центрі реабілітації "Незламні" готують до протезування військового з Черкащини, який вижив після надважких множинних поранень під Вугледаром, але втратив ногу
Про це повідомили у Першому медоб'єднанні Львова, передає "Еспресо.Захід".
31-річний Сергій Рибалко з Черкаської області каже, щоранку прокидається і перших три секунди його мозок ще не розуміє, що чоловік вже не має ноги. Захисник до повномасштабного вторгнення працював за кордоном. У перший день великої війни якраз приїхав додому – був перший день його відпустки. А наступного – вже пішов до місцевого військкомату.
Сергій каже, що спогади про покійного батька і його життєві принципи не залишали місця для вагань: "Я думав на той момент і зараз думаю, якби батько був живий, він би пішов і я пішов би разом з ним. Відштовхуючись від цього, я просто вирішив захищати свою землю".
Сергій втратив ногу в районі Вугледару. Пригадує: вони саме окопувалися з побратимами, аби захиститися від ворожих обстрілів. Та росіяни помітили українських воїнів і відкрили вогонь з міномета. Один зі снарядів приземлився лише за кілька метрів від Сергія. Наступне, що побачив захисник – це три шматки власної ноги. Каже, що біль був просто нестерпний. "Були, звичайно, сумніви, чи хочу я жити далі, бо біль був пекельний. Але евакуювали вчасно і дякую їм, що так все вийшло", – зізнається тепер чоловік.
Уламки міни фактично прошили все тіло бійця: відтяли ліву ногу, пошматували решту кінцівок, внутрішні органи, а ще спровокували ішемію головного мозку. Після евакуації з поля бою Сергія спершу рятували лікарі в Дніпрі, а потому і в Києві. Складні операції та тиждень в комі. Медики кажуть, що вижив цей боєць хіба дивом. Коли їм вдалося стабілізувати стан Сергія, вони відправили його до Львова – для подальшого лікування.
У центрі "Незламні" захиснику провели ще дві операції: видалили ще один осколок та відновлюють рухливість лівої руки. Нині Сергій готується до протезування. Щодня він займається з фізичним терапевтом та покращує координацію рухів. Все це потрібно для того, аби якнайшвидше стати на протез. Після реабілітації Сергій хоче знову бути корисним фронту та побратимам. Тож сподівається повернутися на військову службу.
- Актуальне
- Важливе