Перший випадок бубонної чуми в цьому році. Стало відомо, в якій країні
Захворювання діагностували в 45-річного чоловіка з міського округу Іньчуань у Нінся-Хуейському автономному районі, на північному заході Китаю
Про це повідомив Комітет охорони здоров'я регіону.
Відомо, що перед цим пацієнт відвідав автономний район Внутрішня Монголія, розташований на півночі країни. Місцеві епідеміологи припускають, що на територію Китаю інфекція могла потрапити з Монголії.
По медичну допомогу чоловік (скотар за професією) звернувся на наступний день після появи симптомів. Зі скарг — лихоманка, втрата свідомості й діарея. До цього часу він встиг побувати в кількох місцях, а отже міг інфікувати не одну людину. В Китаї через це оголосили ситуацію IV, підвищеного рівня реагування на епідеміологічну загрозу.
Торік у цій країні зареєстрували чотири випадки бубонної чуми. Троє хворих померло. Рік перед тим влада повідомила лише про один випадок. Пацієнту вдалося вижити.
Бубонна чума — найпоширеніша форма цього захворювання, найменш тяжка, проте дуже заразна. Збудником є чумна паличка. Переносять її дикі гризуни, а точніше блохи. Спершу паразит кусає хвору тварину, а потім людину і так бактерія потрапляє у кров, звідти — "мандрує" до лімфатичних вузлів, де й розмножується. Лімфатичні вузли збільшуються та сильно болять (утворюються бубони — звідси й назва недуги).
Перші симптоми хвороби з'являються найпізніше через 7 діб після інфікування.
Крім лімфатичних вузлів, можуть уражатися легені та інші внутрішні органи. Є ризик розвитку сепсису. Тож якщо бубонну чуму вчасно не діагностувати й не пролікувати, людина може померти. Коефіцієнт летальності при цьому захворюванні становить 5-10%.
Щороку у світі фіксують близько 2,5 тис. випадків бубонної чуми. Найбільше — в Китайській Народній Республіці, Монголії, Казахстані, В'єтнамі, Мадагаскарі, Конго та Перу.
- Інфекціоніст не виключає, що смертоносний вірус Марбурга можуть завезти в Україну
Стежте за різними регіонами, новинами Львова, України та світу з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку та телеграм-канал.
- Актуальне
- Важливе