
Що змінить у Львівській політехніці нова ректорка: 7 ключових пунктів програми Наталії Шаховської
Науковиця Наталія Шаховська обіцяє модернізувати Львівську політехніку та розвивати її як інноваційний університет, надати більше автономії інститутам та кафедрам та залучати студентів до прийняття рішень
Про це йдеться у передвиборчій програмі Наталії Шаховської.
"Ми прагнемо забезпечити високий рівень освіти, комфорт для студентів і працівників, сприяти розвитку інновацій та зміцненню міжнародних зв'язків", – йдеться у передвиборчій програмі професорки та директорки інституту компʼютерних наук та інформаційних технологій Львівської політехніки Наталії Шаховської.
У своїй програмі професорка Наталія Шаховська виділила 7 ключових постулатів:
1. Децентралізація в управлінні та усунення бюрократичних перешкод. Кафедри та інститути отримають більше автономії у прийнятті рішень і розподілі бюджету, що підвищить ефективність роботи. Їм делегують право ухвалювати оперативні рішення та формування/використання бюджету для прискорення процесів і підвищення відповідальності.
2. Інтеграція з глобальним академічним середовищем, яка передбачає розширення міжнародної співпраці та участь у глобальних освітніх і наукових ініціативах для підвищення престижу університету.
3. Здобувач освіти як рушійна сила змін в університеті. Стимулювання проактивної позиції студентів в ухваленні рішень, що впливають на навчальний процес і на розвиток університету. Зокрема, йдеться про залучення до управління Львівською політехнікою студентів та студентське самоврядування через опитування та фокус-групи.
4. Цифрова трансформація для забезпечення ефективності. Йдеться про використання сучасних цифрових рішень для оптимізування управлінської діяльності, а також для забезпечення доступу до ресурсів і знань.
5. Інфраструктура для навчання, науки і дозвілля. Розвиток сучасної інфраструктури, яка відповідає найкращим стандартам комфорту, технологічності та доступності.
6. Відповідь на виклики повоєнного періоду. Реалізації програм підтримки для студентів і працівників, хто постраждав внаслідок війни, та формування середовища, яке сприяє адаптації і розвитку в складних умовах. Формування безбарʼєрного університету.
6. Відкритість та партнерство. Побудова міцних зв’язків між університетом, місцевою громадою і бізнесом для розв’язання соціальних та економічних завдань регіону.
На думку професорки Шаховської, варто збільшити кількість міждисциплінарних освітніх програм, що відповідають викликам сучасного світу і поєднують знання, вміння, навички та підходи з різних сфер.
"Було б цікаво розробити освітні програми, які поєднали б кібербезпеку та міжнародні відносини; об’єднали економіку, природничі науки та політику для впровадження рішень у сфері відновлюваної енергетики; поєднали урбаністику, електроніку, екологію та інформатику у проблематиці Інтернету речей (IoT) у смарт-містах; інтегрували журналістику, технології штучного інтелекту та маркетинг для підготовки фахівців із цифрових медіа тощо", – йдеться у програмі.
Також серед її ідей перетворення деканатів у центри академічної підтримки студентів, створення університетського інкубатора для допомоги студентам у реалізації їхніх ініціатив у сфері бізнесу, волонтерства, соціальних проєктів, технологій тощо.
- На посаду ректора Львівської політехніки спочатку претендували вісім кандидатів. Однак двоє з них - Андрій Дідик та Олег Матвійків - зняли свої кандидатури з передвиборчих перегонів.
- Перший тур виборів у Львівській політехніці відбувся 12 березня. Ці вибори назвали першими демократичними виборами ректора в історії політехніки.
- У другому турі виборці обирали між Назаром Подоляком та Наталією Шаховською. Перемогла професорка Шаховська. Вона стане першою жінкою-ректором в історії Львівської політехніки.
- Актуальне
- Важливе


