Еспресо. Захід
Оновлено

У Львівській політехніці сьогодні вибори ректора: що відомо про кандидатів

12 березня, 2025 середа
07:43

Сьогодні, 12 березня у національному університеті "Львівська політехніка" відбуваються вибори ректора. Викладачі та студенти обиратимуть з поміж шести кандидатів того, хто очолить університет після 18 річного керування Юрія Бобала

Зміст

12 березня у Львівській політехніці відбуваються вибори ректора.  Цього разу вперше голосувати за очільника університету зможуть голосувати не лише викладачі та адмінперсонал, а й частина студентів. Для цього заздалегідь обрали 620 студентів, які можуть голосувати.

Голосування буде таємним і відбуватиметься на шести дільницях. Три дільниці працютт у "Львівській політехніці" у Львові.   Ще три – у відокремлених структурних підрозділах: Золочівському, Коломийському та Хмельницькому коледжах.

Після завершення голосування і підрахунку голосів виборча комісія складає протокол у двох примірниках – один передає оргкомітету, який далі передає його у Міністерство освіти і науки. Другий примірник залишається в університеті. Результати мають бути оголошені впродовж 24 годин після складення протоколу.  Ймовірно, уже 13 березня знатимемо, хто замінить на посаді 79-річного Юрія Бобала, який очолював Львівську політехніку з 2007 року. Щоправда, якщо жоден з кандидатів не набере понад 50%, буде оголошено другий тур.

Обиратимуть з-поміж шести кандидатів: Олександра Березка, Зіновія Бліхарського, Назара Подольчака, Юрія Рашкевича, Наталії Шаховської та Дмитра Симака. 

Що відомо про претендентів на посаду ректора, читайте у матеріалі "Еспресо.Захід". 

Наталія Шаховська

Наталія Шаховська народилась 2 грудня 1978. Вона – єдина жінка, яка претендує на посаду ректора. Про її підтримку на виборах заявив перший проректор Олег Матвійків, який зняв свою кандидатуру за тиждень до виборів. 

Наталія Шаховська, Фото: "Львівська політехніка"

Наталія Шаховська закінчила Львівську політехніку у 2020 році. Освіту здобула за фахом "Інтелектуальні системи прийняття рішень". Нині вона докторка технічних наук, професорка, засновниця кафедри систем штучного інтелекту та директорка Інституту комп’ютерних наук та інформаційних технологій у "Львівській політехніці". Вона також працює гостьовою професоркою у закладах вищої освіти Польщі та входить до числа найцитованіших науковців світу.

Читайте також: Голосуватимуть у Львові, Золочеві, Коломиї і Хмельницькому: як відбуватимуться вибори ректора Львівської політехніки

 У 2020 році Наталія Шаховська увійшла у 2% найвпливовіших учених світу.  Шаховська є співорганізаторкою щорічної Міжнародної науково-практичної конференції Computer Scinnces and Information Technologies, матеріали якої проіндексовані у WoS та Scopus. Також вона три роки поспіль була редакторкою спеціального видання серії Advances in Intelligent Systems and Computing видавництва Springer, що входить в четвірку найвпливовіших наукових видань світу.

У 2015 році Шаховська балотувалася до Львівської міської ради від партії "Об’єднання "Самопоміч", але не була обрана.

Назар Подольчак

Назар Подольчак народився 26 січня 1978 року у Львові. Є випускником відразу двох факультетів Львівської політехніки: економіки та менеджменту та міжнародного права і бізнесу. Окрім наукового ступеню доктор економічних наук та вченого звання професор, має також звання лейтенанта запасу (за напрямком фінансове забезпечення в ЗСУ. 

Подольчак Назарій

Стажувався у Гарвардському університеті, Віденському університеті, Массачусетському технологічному університеті, Університеті м. Дербі, Техаському університеті, Бостонському університеті, університеті Дюка тощо. Був  візит-професором в Університеті комп’ютерних наук у Лодзі (Польща), а з 2017 року є гостьовим лектором у Кінгстонському університеті (Лондон, Великобританія). 

Назар Подольчак є засновником кафедри адміністративного та фінансового менеджменту, а також Бізнес інноваційного центру Tech StartUp School. Також він з 2020 року очолює Наукового парку Політехніки SID CITY.  З 2018 року організовує конкурсу стартапів "StartUp Прорив", який збирає стартаперів та інноваторів, інвесторів, представників великих технологічних корпорацій та представників влади для обговорення технологічних трендів. Також Назар Подольчакє засновником університетської краудфандингової платформи StartEra, яка допомагає залучати фінансування для реалізації соціальних проєктів і стартапів.

Юрій Рашкевич

Юрій Рашкевич народився 24 вересня 1955 року в Івано-Франківську. Освіту здобував у Львівському політехнічному інституті (нині університет Львівська політехніка. Кандидатську дисертацію захистив в, Інституті кібернетики АН УРСР (Київ), докторську – у Науково-дослідному інституті інформаційної інфраструктури НАН України у Львові.

Юрій Рашкевич, Фото: Facebook Юрія Рашкевича

З 1991 року впродовж 16 років був проректором Львівської політехніки.Координував низку великих міжнародних освітянських проєктів за програмами TEMPUS, USAID, CIDA з обсягом фінансування понад 1 млн доларів кожен.

Читайте також: Нобелівські лауреати серед викладачів, дитсадок на території та ШІ в управлінні університетом: що обіцяють кандидати в ректори Львівської політехніки

Протягом 2000-2017 років був професором Жешувського університету та Суспільної академії наук (Лодзь, Польща). Відтак у декларації, яку Юрій Рашкевич подав у 2024 році як член Національного агентства кваліфікацій, окрім української пенсії він вказав також 226 956 грн пенсії у Польщі. Утім основний дохід йому приносить членство в агентстві кваліфікацій – 1 505 963 грн зарплати за 2023 рік, тоді як у політехніці він заробив лише 113 379 грн.

З 2017 і до 2019 був заступником міністра освіти і науки з питань вищої освіти та європейської інтеграції (міністерство тоді очолювала львів’янка Лілія Гриневич). Під час роботи у міністерстві  був членом Групи супроводу Болонського процесу. 

На сьогодні Юрій Рашкевич є членом Дорадчої групи Європейської рамки кваліфікацій (European Qualifications Framework Advisory Group) членом Робочої групи з навчання дорослих Європейської Комісії.

Дмитро Симак

Дмитро Симак народився 13 травня 1981 року в селі Старі Скоморохи Галицького району Івано-Франківської області. У 2004-му році закінчив Національний університет "Львівська політехніка" і здобув кваліфікацію інженера-технолога. У 2009–2016 роках був асистентом кафедри хімічної інженерії Інституту хімії та хімічних технологій Львівської політехніки.

Дмитро Симак

Дмитро Симак, Фото: Facebook Дмитра Симака

У 2016 році  виконував обов'язки ректора Рівненського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти.
У декларації за 2023 рік, яку Дмитро Симак подав як депутат Бурштинської міської ради, основним місцем роботи вказаний Львівський університет бізнесу та права (виш торік потрапив у скандал через підозри в допомозі ухилянтам). У Львівській політехніці на той момент він не працював.

Зіновій Бліхарський

Зіновій Бліхарський народився 11 жовтня 1961 у Жовкві. Львівську політехніку закінчив у 1983 році за спеціальністю Промислове та цивільне будівництво. Нині Зіновій Бліхарський – доктор технічних наук, професор кафедри будівельних конструкцій та мостів Інституту будівництва та інженерних систем Львівської політехніки. Є академіком Академії будівництва України.

Зіновій Бліхарський

Зіновій Бліхарський, Фото: Хмельницький політехнічний фаховий коледж НУ "Львівська політехніка"

 

У 2007–2024 роках обіймав посаду директора Інституту будівництва та інженерних систем. Є лауреатом Державної премії України в галузі архітектури за реставрацію та пристосування пам’ятки архітектури ХІV–XVІІІ століть.

У середині 90-х у складі авторського колективу розробляв сумісно з виконавчим комітетом Львівської міської ради пропозиції щодо заходів зі збереження пам’яток архітектури, на підставі яких була прийнята постанова Кабінету Міністрів України від 15.11.1997р. "Про комплексну програму збереження історичної забудови м. Львова".

Зіновій Бліхарський є засновником школи з проблем дослідження роботи залізобетонних конструкцій в агресивному середовищі. Особливістю наукових пошуків є вивчення впливу корозійних явищ та підсилення конструкцій при дії навантаження, що реально відповідає роботі конструктивних елементів, будівель та споруд. Він як експерт бере участь у відновленні промислових об’єктів, які постраждали від російської агресії.

Олександр Березко

Олександр Березко народився 21 квітня 1984 року у Львові. Він – наймолодший кандидат у ректори Політехніки. Він є доцентом кафедри соціальних комунікацій та інформаційної діяльності Інституту гуманітарних та соціальних наук НУ "Львівська політехніка". Викладає предмет "Мультимедійне забезпечення інформаційної діяльності".

Олександр Березко

Олександр Березко, Фото: Facebook Олександра Березка

З 2012 року Березко очолює відділ підтримки та розвитку вебсервісів Центру інформаційного забезпечення університету. У 2022 році став першим президентом Європейської ради здобувачів наукових ступенів та молодих вчених (Eurodoc) з України. На сьогодні є консультантом Ради молодих учених при Міністерстві освіти і науки. 

  • У двох львівських університетах навесні відбудуться конкурси на заміщення ректорів. Так, вибори ректора Львівського національного університету імені Івана Франка мають провести 22 квітня 2025 року. У Львівській політехніці - 12 березня 2025 року.
Теги:
Читайте також:
Львів
+8.3°C
  • Львів
  • Київ
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • USD 41.38
    Купівля 41.38
    Продаж 41.9
  • EUR
    Купівля 44.7
    Продаж 45.37
  • Актуальне
  • Важливе
2025, вiвторок
25 березня
20:22
Оператори 14-го окремого полку БпАК уразили ворожу САУ "Гіацинт-С" на Донеччині
20:03
Сокальська сорочка
Сокальська вишита сорочка увійшла в Національний перелік нематеріальної культурної спадщини
19:55
У Львові Сергій Жадан, Вахтанг Кіпіані та парамедикиня Тайра зустрілися з молоддю
19:36
Осінь, дощ
Без істотних опадів: прогноз погоди у Львові та на Львівщині на 26 березня
19:23
дрони ЗСУ
У громаді на Франківщині ліки мешканцям доставлятимуть дронами
19:00
земля
Колишнього голову сільради на Хмельниччині підозрюють у махінаціях із землею на понад 370 тис. грн
18:43
Ексклюзив
"Камінний господар"
У Львова тепер є свій "Камінний господар"
18:40
Оновлено
виставка Сергія Савченка "Незворотна перспектива" у Львові
Куди піти у Львові з 24 по 30 березня: шоу "Stadium Night"
18:24
У Львові на Стрийській створять Алею пам'яті: на проєкт оголосять всеукраїнський архітектурний конкурс
18:09
кажан
У Рівному у неділю після заходу сонця випустять 230 кажанів
17:55
У Львові облаштують нову зупинку біля Центру протезування
17:37
Ексклюзив
У Львові відбувся концерт пам'яті до 70-річчя з дня народження Ігоря Білозіра
17:32
табір підприємництва у Калуші
Діти змінюють школи: Калуш і Стрий у проєкті "Leave no one behind partnership"
17:16
Квітка Цісик
У Львові особливим концертом відзначать уродини Квітки Цісик
17:00
У Львові 26 березня попрощаються з загиблими військовими Тарасом Кожаном та Василем Кузем
16:52
У Львові 30 захисників посмертно нагородили "Почесним знаком Святого Юрія"
16:45
Підривних зі Закарпаття
У Львові двоє закарпатців на замовлення ФСБ намагались підірвати авто військового
16:34
Суд у Львові скасував один із дозволів на будівництво ЖК, частину якого планували здати вже цьогоріч
16:18
затриманий
У Шептицькому на Львівщині 19-річний чоловік у під'їзді вистрелив у 24-річного
16:02
На Буковині підприємець не сплатив понад 8 млн грн податків
15:28
На Рівненщині до 6 років в'язниці засудили чоловіка, який викрав скриньку для пожертв
15:16
У Волинській області витягли з озера 450 метрів "нічийних" сіток
15:06
Понад мільйон збитків: на Рівненщині розорали прибережну захисну смугу на землях водного фонду
14:54
Львів'янин на замовлення ФСБ готував теракт біля ТЦК у Кривому Розі, його затримали
14:52
У Львові контролери допомогли дівчині, в якої стався напад епілепсії на зупинці
14:42
На Рівненщині й Київщині священники УПЦ МП нелегально виготовляли і продавали вино
14:36
Підрядника підозрюють у розтраті майже 4 млн грн на ремонті аеродрому "Ужгород"
14:26
У Львові затримали чоловіка, який викрав гроші з сейфа магазину, де колись працював
14:08
Сума збитків зросла до 6 млн грн: на Волині викрили організовану злочинну групу з незаконної вирубки лісу
13:55
У будинку жительки Чорткова на Тернопільщині знайшли гранати, їй загрожує до 7 років тюрми
13:41
У Львівській області виявили мертвою зниклу 16-річну одеситку
13:34
На фасаді музичної школи в Калуші розмістять 10 цитат Іздрика, які обрали мешканці
13:15
Порівняння з підпискою на Netflix: у ЦПД підтвердили, що реклама щодо підписання "контракту 18-24" є фейком
Порівняння з підпискою на Netflix: у ЦПД підтвердили, що реклама щодо підписання "контракту 18-24" є фейком
13:10
У Львові в Залізничному районі двоє дітей отруїлись чадним газом
12:57
Збив велосипедистку та втік: на Тернопільщині затримали водія, який скоїв смертельну ДТП
Збив велосипедистку та втік: на Тернопільщині затримали водія, який скоїв смертельну ДТП
12:43
Адвокату з Дрогобича оголосили підозру в організації переправлення військовозобов’язаного за кордон і погрози судді
12:24
Рясне-Руське хоче відділитися від Львівської громади: справу розглядатимуть повторно
12:08
На Рівненщину прибули 73 дитини з прифронтових регіонів на відпочинок
11:42
чадний газ
На Прикарпатті 2 молоді жінки отруїлись чадним газом
11:32
Скільки людей перетнули західний кордон України 24 березня
Більше новин