Голосуватимуть у Львові, Золочеві, Коломиї і Хмельницькому: як відбуватимуться вибори ректора Львівської політехніки
Агітація на виборах ректора Львівської політехніки триватиме до 10 березня. Голосувати можуть усі викладачі, а натомість серед студентів обрали лише 620 осіб, які зможуть голосувати 12 березня
Про це "Еспресо.Захід" розповів голова оргкомітету з проведення виборів ректора Університету професор Володимир Атаманюк.
"Агітація на виборах ректора триватиме до 10 березня. 11 березня – день тиші", – розповів професор Атаманюк.
За словами голови оргкомітету, на сторінці університету оприлюднений графік зустрічей кандидатів з виборцями з різних інститутів, що входять до університету.
Кандидатів розділили на дві групи. Оскільки Андрій Дідик зняв свою кандидатуру, тож претендентів на посаду залишилось сім, то в одній групі буде три кандидати, в іншій – чотири. До першої групи входять залишилось сім кандидатів, то в одній групі три кандидати. Ці зустрічі відбуватимуться з 17 по 21 лютого. 5 березня запланована зустріч усіх кандидатів зі студентством, 6 березня – з іншими структурними підрозділами (непедагогічними працівниками), 7 березня – з працівниками коледжів..
Також з 24 лютого по 4 березня в актовій залі університету відбуватимуться індивідуальні зустрічі кандидатів з виборцями.
Хто має право голосувати на виборах ректора
"Право обирати ректора мають усі наукові працівники, науково-педагогічні та педагогічні працівники. Згідно з законом "Про вищу освіту" у виборах ректора беруть участь не менше 15% студентства. І до 10% інші штатні працівники, які не належать до педагогічних навчально-допоміжний персонал, бухгалтерія, адміністративно-господарські структури тощо", – розповідає голова оргкомітету.
Наразі у Львівській політехніці уже обрали 620 виборців від студентства. Це виключно студенти денної форми навчання.
"Виборами кандидатів від студентства, які братимуть участь у голосуванні, – каже Володимир Атаманюк. – Кандидатів висували в окремих групах. Далі йшли вибори по інститутах. Була виділена квота пропорційно до кількості студентів, які навчаються в інституті, оскільки є інститути, де багато студентів, а є такі, де навчається значно менше. Якщо було висунуто більше студентів, ніж передбачала квота інституту, відбувалось рейтингове голосування. Цим займались представники студентського самоврядування. Оргкомітет отримав лише списки виборців з-поміж студентів".
Голосування відбуватиметься на шести дільницях
"Вибори 12 березня відбуватимуться на шести дільницях. Три дільниці працюватимуть у "Львівській політехніці". Вони будуть у підвальних приміщеннях – на випадок повітряної тривоги, – каже Володимир Атаманюк. – Ще три виборчі дільниці будуть у відокремлених структурних підрозділах: Золочівському, Коломийському та Хмельницькому коледжах.
Виборчі дільниці виглядатимуть майже як на виборах президента – кабіни для таємного голосування, опломбовані скриньки для бюлетенів, виборча комісія і навіть можуть бути спостерігачі. Після завершення голосування і підрахунку голосів виборча комісія складає протокол у двох примірниках – один передає оргкомітету, який далі передає його у Міністерство освіти і науки. Другий примірник залишається в університеті. Результати мають бути оголошені впродовж 24 годин після складення протоколу.
Переможе кандидат, який набере понад 50% голосів
Відповідно до Положення про порядок виборів у ректора "Національного університету Львівська політехніка", вибори можуть відбуватись у два тури. Така можливість передбачена, якщо у виборах брали участь кілька кандидатів, але жоден з них не набрав більше 50% голосів. У такому разі оргкомітет приймає рішення про другий тур, який має відбутись за сім днів після першого туру.
Переможцем вважається кандидат, який набере 50% голосів осіб, які мають право брати у виборах. А у разі проведення другого туру – той кандидат, який набере понад 50% голосів осіб, які взяли участь у голосуванні.
Якщо ж у виборах ректора візьмуть участь менш як 50% виборців, вони вважаються такими, що не відбулись.
Хто претендує на посаду ректора Львівської політехніки
Виборці 12 березня обиратимуть серед сімох кандидатів. Буде у бюлетені також графа "не підтримують жодного кандидата". За посаду ректора Львівської політехніки боротимуться:
Березко Олександр Леонідович – кандидат технічних наук, доцент кафедри соціальних комунікацій та інформаційної діяльності Інституту гуманітарних та соціальних наук НУ "Львівська політехніка".
Бліхарський Зіновій Ярославович – доктор технічних наук, професор кафедри будівельних конструкцій та мостів, керівник Інституту будівництва та інженерних систем
Подольчак Назар Юрійович – доктор економічних наук, професор, завідувач кафедри адміністративного та фінансового менеджменту Інституту адміністрування, державного управління та професійного розвитку.
Рашкевич Юрій Михайлович – доктор технічних наук, професор кафедри інформаційних технологій видавничої справи Інституту комп’ютерних наук та інформаційних технологій.
Шаховська Наталія Богданівна – докторка технічних наук, професорка, засновниця кафедри систем штучного інтелекту та директорка Інституту комп’ютерних наук та інформаційних технологій в університеті "Львівська політехніка".
Матвійків Олег Михайлович – перший проректор університету, доктор технічних наук, професор кафедри систем автоматизованого проєктування Інституту комп’ютерних наук та інформаційних технологій.
Симак Дмитро Михайлович – доктор технічних наук, доцент, викладач кафедри цивільної безпеки та інженерії НУ "Львівська політехніка".
- Кандидатів на посаду ректора Львівської політехніки запросили у департамент освіти і науки обладміністрації для представлення їхніх програм, хоча обирати керівника університету будуть лише працівники вищу.
- Актуальне
- Важливе