
Львівська політехніка і ЛНУ Франка формують політику регіону, тому не лише їх працівники, а й мешканці мають знати, хто претендує на посаду ректора, – Олег Паска
Кандидатів на посаду ректора Львівської політехніки запросили у департамент освіти і науки обладміністрації для представлення їхніх програм, хоча обирати керівника університету будуть лише працівники вищу
Про це керівник департаменту освіти і науки Львівської ОВА Олег Паска розповів у коментарі "Еспресо.Захід".
"Хочемо показати приклад, як можуть відбуватись вибори ректора. Вони мають бути публічними, кандидати мають говорити про ідеї, а не обговорювати один одного. Ми хочемо відібрати найкращі ідеї і потім тому, хто стане ректором запропонувати ці ідеї для впровадження. Хочемо, аби все було відкрито і цивілізовано", – пояснив Олег Паска.
За словами керівника департаменту, у приватних розмовах кандидати уже погодились прийти в департамент зі своїми програми, однак в понеділок до обіду вони мають надіслати свої заявки на електронну пошту департаменту. Перші зустрічі кандидатів з експертною радою мають відбутись 11 лютого.
"До експертної ради запросимо людей відомих і фахових у вищій освіті. Людей, які входять у топ найцитованіших науковців світу. Вони можуть ставити питання і, можливо, подавати ідеї кандидатами, – пояснив Олег Паска.
При департаменті є дві експертні ради – одна з питань інновацій, інша – з питань вищої освіти і науки. Обираємо лише тих експертів, які мають стосунок до вищої освіти. Зараз обдзвонюємо тих, хто зможе прийти і в понеділок після обіду знатимемо, хто конкретно буде".
При цьому Олег Паска запевнив, що ці розмови з кандидатами в ОВА не є спробою втручання у виборчий процес.
"Це не є спроба втрутитись. Ми хочемо стати майданчиком для кандидатів – усіх семи, – каже Олег Паска. – Голосуватимуть за кандидатуру ректорам працівники Львівської політехніки, але хочемо надати цьому процесу публічності. Ми ж хочемо, аби кожен кандидат міг надати програму, аби не лише працівники Львівської політехніки знали, що відбувається. І Львівська політехніка, і ЛНУ ім. Івана Франка – це державні вищі, які формують політику регіону, впливають на регіон, на економіку, на освіту. Їхні вихованці очолюють потім владу, різні підприємства то напевно, жителі регіону мають право знати, які кандидати кандидують на посаду".
Відтак, на таке ж спілкування у департаменті запросять також кандидатів на посаду ректора ЛНУ ім. Івана Франка, адже там також мають відбутись вибори ректора.
"Ми хочемо впровадити таку практику, аби люди мали можливість бачити, хто кандидує на ректора. Я не знаю, чи людина, яка боїться оприлюднювати свої погляди, відстоювати свої ідеї, може бути ректором. Якщо ти хочеш бути керівником – не лише ректором, ти маєш обстоювати свою позицію, чітко її формулювати, маєш розуміти, що ти хочеш, як будуєш команду. Якщо ти не хочеш іти ні в жодне медіа, ні в департамент, аби озвучити свою програму, то напевно, у тебе або нема з чим іти, або ти боїшся. Для чого нам такий ректор? Ми вже бачили ректорів, які бояться", – заявив Олег Паска.
- У двох львівських університетах проведуть конкурси на заміщення ректорів. Так вибори ректора Львівського національного університету імені Івана Франка мають провести 22 квітня 2025 року. У Львівській політехніці - 12 березня 2025 року.
- Актуальне
- Важливе







