Ірина Фаріон розповіла, чим займається після звільнення з Львівської політехніки
Ірина Фаріон, яку зі скандалом звільнили з Львівської політехніки, розповіла, що вільного часу у неї менше не стало, бо "стрімко розширилася авдиторія і поставлені завдання"
Про своє життя без Політехніки Ірина Фаріон розповіла виданню "Українські новини", передає "Еспресо.Захід".
"Стрімко розширилася авдиторія і поставлені завдання: дійти зі своїми націоналістичними переконаннями до якомога ширшої авдиторії, а не лише студентської. Поза тим і далі працюю як педагог, читаючи курси віддалено і провадячи безперервні зустрічі з різними авдиторіями в межах презентації монографії "Англізми і протианглізми: 100 історій слів у соціоконтексті": Київ, Львів, Одеса, Конотоп, Боярка, Чернігів, Біла Церква, Долина, Івано-Франківськ, Кам'янець-Подільський, Судова Вишня, Зимна Вода…далі буде. Завершила лекційний курс "Мова і Церква в передмодерну добу ХIV–ХVII ст. " в Православній Богословській академії в Мюнхені. Щопонеділка проваджу прямі трансляції на моєму освітньо-навчальному ютуб-каналі "Студія Фаріон", де від початку війни прочитано понад 60 лекцій. Зараз триває курс лекцій "Шевченко і Мова". До курсу долучені тисячі людей з усього світу. На ще одному ютуб-каналі триває два проєкти: інтелектуально-просвітницький "Ген українців" (записано 130 студій), а також кількаразові на тиждень "ПолітОгляди" з метою саме націєцентричної оптики на внутрішні події в Україні і в глобальному вимірі", - сказала Фаріон.
Читайте також: У Львівській політехніці після звільнення Ірини Фаріон на кафедрі української мови не залишилось жодного професора
Крім цього, Ірина Фаріон закінчує "дуже важливу працю, посібник для студентів Львівської політехніки".
"Боїтеся Фаріон у студентській авдиторії? То отримаєте її не тільки через обов’язкові перегляди студій "Гену українців" і "Величі особистости" в курсі "Сучасна українська мова" і "Риторика", але й через винятковий посібник для студентів всіх напрямів у співавторстві з Оксаною Микитюк "Мова і мовознавці": себто граматичні категорії крізь Долі видатних українських мовознавців, що зазвичай заплатили своїм життям за обстоювання мови. Я сьогодні теж плачу свою плату першої дисидентки третього тисячоліття, через політично замовне звільнення, ініційоване плагіятором і неуком Лісовим. Це надихає, протиставляє, мобілізує", - каже Фаріон.
- Нагадаємо, екснардепка та мовознавиця Ірина Фаріон вважає своє звільнення з "Львівської політехніки" безчинством, а люди, які натиснули на ректора, на її думку, повинні відповідати за це у суді.
- Актуальне
- Важливе