Ідеальне здоров'я, багато дівчат і дітей військових: як відбувається набір у військові навчальні заклади
Кількість вступників, охочих отримати військову професію, зростає. Зараз активно триває вступ і конкурсний відбір у вищі навчальні заклади, зокрема й військові ВНЗ
Про це в ефірі радіо FM Галичина розповіла старша інструкторка відділення рекрутингу та комплектування Галицько-Франківського ТЦК та СП Юлія Ярова.
"Вступ до вищого військового навчального закладу відрізняється тим, що абітурієнти обов'язково мають пройти військово-лікарську комісію на визначення ступеня придатності для навчання у військовому закладі. Також потрібно здати фізичні нормативи. Харківський національний університет Повітряних сил ще має льотну військово-лікарську комісію", – розповідає Ярова.
Вад здоров'я бути не може взагалі. Так само це стосується і добровольців, які йдуть на контрактній основі у ЗСУ. Поряд з тим, як зазначає інструкторка, з 2022 року відкрився набір на багато військових спеціальностей для дівчат.
"Вони вступили, зарекомендували себе не гірше за хлопців, і перелік спеціальностей почав збільшуватися. Станом на цей рік вступної кампанії всі військові спеціальності доступні для дівчат", – наголошує Юлія Ярова.
Термін навчання у військових вишах становить 4 роки. Після закінчення студенти здобувають ступінь бакалавра й офіцерське звання "лейтенант". А це – командири підрозділів, взводів і рот.
Серед військових ВНЗ в Україні – Національна академія сухопутних військ, Харківський університет Повітряних сил, Харківський інститут танкових військ, Київський інститут телекомунікацій і інформатизації та Житомирський військовий інститут.
"Більшість зі вступників – це діти учасників бойових дій. Активно вступають на безпілотні системи, радіолокаційну та радіоелектронну боротьбу. Багато хто бачить себе у штурмових військах чи авіації, а є відразу такі хлопці які знають, що будуть працювати з технікою", – додає старша інструкторка відділення рекрутингу Ярова.
Через те, що ми не знаємо, коли закінчиться війна, а військо потребує фахових командирів, військова вважає, що молодих спеціалістів треба навчати якнайкраще.
"При багатьох вишах є коледжі сержантського складу, і я завжди наголошую на тому, що офіцер є мозком армії, а сержантський склад – її хребтом. Тобто підготовка особового складу так само лежить на сержантах. Результат цієї війни залежатиме від підготовки цих юнаків і дівчат", – підсумувала Юлія Ярова.
- Актуальне
- Важливе