Організаторка фестивалю української музики в Німеччині отримала у Львові відзнаку "За добру справу"
Солістка Львівської філармонії Віоліна Петриченко отримала почесну відзнаку "За добру справу" від капітули часопису "Ї"
Про це повідомили у Львівській національній філармонії ім. М. Скорика, інформує Еспресо.Захід
Солістка Львівської національної філармонії ім. М. Скорика, організаторка фестивалю української музики в Німеччині Віоліна Петриченко отримала почесну відзнаку "За добру справу" від капітули незалежного культурологічного часопису "Ї". Властиво, цей часопис провадить урочисту церемонію "Межа року" (ритуал вручення орденів та відзнак з лаудаціями за "Інтелектуальну відвагу" та "За добру справу") від 2001 року. За цей час лауреатами, яких обирають таємним голосуванням, стали понад 40 відомих особистостей.
"Що означає робити добру справу як фаховий музикант? - сказав на урочистості головний директор Львівської національної філармонії, лауреат ордену "За інтелектуальну відвагу" 2003 року Володимир Сивохіп. - Є не один десяток прекрасних українських виконавців, які здобувають престижні нагороди, виступають на багатьох світових сценах, успішно грають концерти Сібеліуса, Брамса, Бетховена, але не вміють зіграти жодного українського твору — навіть на біс вони гратимуть прелюдію Шопена, бо ж не знають прелюдій Барвінського. Але ж Василь Барвінський був репресований, через свою українську пісню. Микола Леонтович був розстріляний російським шпигуном через “Щедрика” – тобто нашу пісню постійно вбивали. І тому робити добру справу – це співати нашу пісню, бо не тільки зброєю здобувається незалежність, а й культурою також.
Віоліна є тією людиною, яка співає свою українську пісню, вона грає вам сьогодні “Коляди” Василя Барвінського, які він написав в імперії, в 30-х роках, щоб українські сімʼї могли навчати своїх дітей українського. Ця збірка є доступною, виданою, але чомусь залишається маловідомою. І ось вона ця добра справа – грати своє і грати не перед українцями, а грати перед іноземцями, на європейських сценах, відкривати львівського Барвінського, але відкривати й житомирського Косенка, відкривати київського Якова Степового і його брата Федора Якименка, відкривати інші імена, продовжувати справу тих, хто її закладав, берегти українське".
Як подарунок для почесних гостей піаністка представила диски з новою програмою, почути яку також запросила до Львівської національної філармонії на концерт 22 грудня .
- У Львові піаністка Віоліна Петриченко представить "Ніжний шепіт Різдва"
- Актуальне
- Важливе