Окупанти вбили п’ятьох українських медиків та обстріляли 16 лікарень
Російські військові продовжують ігнорувати норми міжнародного гуманітарного права та обстрілювати і наносити авіаудари по мирних громадянах і цивільних об’єктах.
Про це повідомляють в Українському центрі охорони здоров'я. Організація фіксує інформацію про випадки влучення снарядів у будівлі лікарень, напади на бригади "швидких" та жертви серед медиків в Україні.
На думку співзасновника УЦОЗ Павла Ковтонюка, "Росія свідомо провокує гуманітарну кризу в Україні. Бомбардування приватних будинків, шкіл, лікарень не має жодного військового обґрунтування. Гуманітарна катастрофа — це частина гібридної війни з боку Росії. Агресор прагне ширити паніку, створити потік біженців на кордонах та схилити уряд України до капітуляції".
За станом на суботу, 5 березня УЦОЗ задокументував 23 випадки нападів на медичні заклади та медичних працівників. Ворожі снаряди влучили у лікарні у Вугледарі, Волновасі, Маріуполі та селі Часів Яр (Донецька область), у Лисичанську (Луганська область), у селі Бузова (Київська область), у Мелітополі та селі Васильківка (Запорізька область), у Києві та ще у трьох великих містах - Житомирі, Чернігові і Харкові. У Харкові, де тривають активні бойові дії, окупанти обстріляли Міську лікарню №3, Обласну дитячу лікарню та Центр крові, у результаті чого постраждало шестеро медиків.
Ще шестеро медичних працівників зазнали поранень у Вугледарі, що на Донеччині, через те, що у лікарню потрапив касетний снаряд. Оскільки касетні боєприпаси мають велику площу ураження, їх використання у населених пунктах вважається військовим злочином.
Вороги обстрілюють навіть пологові будинки – у селі Бузова, в Маріуполі та Житомирі. На щастя, там обійшлося без жертв.
Напади на карети "швидких" зафіксовані у Сумській, Київській, Полтавській, Херсонській і Запорізьких областях. Двоє медичних працівників загинуло та ще троє – отримали поранення.
У четвер, 3 березня окремі групи російських солдатів заблокували роботу екстреної медичної допомоги у селі Тростянці, що на Сумщині. Впродовж цілого дня "швидкі" не могли виїхати на виклики. А вже наступного дня на дорозі Суми-Київ одна із машин "швидкої" потрапила під обстріл стрілецькою зброєю російської сторони.
На Київщині від ворожої кулі загинула лікарка-анестезіологиня Науково-практичного медичного центру дитячої кардіології та кардіохірургії Марина Калабіна. Під обстріл молода лікарка потрапила, коли везла у лікарню пораненого племінника. А на Чортківщині, рятуючи життя українських військових загинув лікар Гусятинської клінічної лікарні Андрій Місяць.
"Російсько-українська війна, - підрахували аналітики УЦОЗ, - вже забрала життя п’ятьох медиків. 18 - поранено".
Водночас експерти наголошують, що з огляду на інтенсивність бойових дій кількість жертв серед медичних працівників може бути й більшою. Дані вони збирають із відкритих джерел.
Наразі всі медзаклади в Україні продовжують працювати у штатному режимі. Всі, хто потребує медичної допомоги, - її отримує.
- Нагалаємо, Ляшко закликав російських лікарів до протестів проти війни
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook–сторінку.
- Актуальне
- Важливе