Об'єднання лікарень, запропоноване ЛМР, нашкодить розвитку дитячої медицини, – професор Кісельова
Дитяча лікарня на Орлика має бути у групі з іншими закладами напрямку акушерства та гінекології.
Про це в коментарі для "Еспресо.Захід" розповіла лікар, завідувачка кафедри педіатрії та неонатології, професор Львівського медичного університету Марія Кісельова.
Фахівець зазначає, що об’єднання Дитячої лікарні в територіальне медичне об’єднання (ТМО) ургентної і високоспеціалізованої допомоги некоректне, суперечить дотриманню реалізації завдань розвитку охорони материнства і дитинства в Україні.
Натомість обґрунтованим, на її думку, є варіанту створення ТМО у складі дитячої лікарні та міських дитячих поліклінік, жіночих консультацій, Пологового будинку і 3-ої лікарні. Тобто входження у ТМО "Акушерства та гінекології".
"Такий варіант, створення ТМО аргументований науковими підґрунтям нормативно-правової бази, практичними можливостями покращувати роботу мультидисциплінарної команди фахівців, які забезпечуватимуть якісні, безперервні багатопрофільні медичні послуги різного рівня жінкам репродуктивного віку, матерям і дітям від народження до 18 років", - пояснює Марія Кісельова.
Вона зазначає, що хоч адміністрація дитячої лікарні формально підтримала концепцію об'єднання, запропоновану ЛМР, сам колектив перспективи "об’єднання" з закладами, що забезпечували медичну допомогу дорослому населенню, вважає не тільки не коректними, а й потенційно шкідливими для здоров’я і життя дітей!
Далі лікар наводить аргументи на користь такої позиції:
1. Небезпека втрати профілю:
- Колектив дитячої лікарні втратить всі можливості, які отримав дитячий заклад охорони здоров’я з реорганізацією установи в комунальне некомерційне підприємство, оскільки всі важелі правління перейдуть до директора новоствореного ТМО (його пріоритети у житті медичних установ продемонструє час), дві установи з якого традиційно займались з моменту відкриття багатопрофільною, спеціалізованою допомогою, виключно дорослому населенню!
2. Самодостатність дитячої лікарні:
- Лікарня є рентабельною і у 2020 році заробила 2,5 млн грн, які вклала у новітнє обладнання;
- Незважаючи на те, що у ІІ півріччі НСЗУ МОЗ України зменшило кількість підписаних пакетів медичних послуг за програмою медичних гарантій, дотичних до дитинства, що надаються в лікарні вже другий рік поспіль, медзаклад єдиний у Львівській області отримує три реабілітаційні пакети. А також вже отримано ліцензію на трансплантацію органів та паліативну допомогу;
- Лікарня співпрацює з іншими провідними клініками світу і отримала від них медичне обладнання на суму 1,5 мільйони доларів. Зараз партнери у різних куточках світу стурбовані так званим об’єднанням лікарень, а фактично ліквідацією дитячої лікарні як окремої самостійної структури.
3. Унікальність дитячої лікарні
- Дитяча лікарня на Орлика у Львові є унікальною на території Західного регіону за якістю та унікальністю спектру надання медичних послуг дітям. На базі лікарні працює центр реконструктивної хірургії травного тракту у дітей з усіх куточків України;
- Медзаклад був першим серед державних установ зі створення медичних інформаційних систем, а також Єдине в регіоні діагностичне відділення, де лікуються діти з хірургічними захворюваннями на фоні гострих, заразних інфекційних хвороб.
4. Стратегія розвитку лікарні. Клініка розробила стратегію розвитку на 2021-2024 роки, погоджену профільною депутатською комісією Львівської міської ради, яка передбачає вже в цьому році:
- Відкриття першого в Україні відділення невідкладної допомоги (Emergency department) для дітей;
- Продовження роботи створеного центру психічного здоров’я дітей на базі консультативної поліклініки;
- Продовжити розпочаті організаційні заходи з впровадження трансплантації печінки та нирок у дітей;
- Завершити організацію регіональної структури з надання нейроонкологічної допомоги дітям Західного регіону;
- Продовжити реалізацію проєкту слухопротезування дітей;
- Лікарня тісно співпрацює з міським пологовим будинком №1, пологовим відділенням 3-ї міської клінічної лікарні.
Депутати міської ради вважають, що створивши медоб'єднання, Львівська міськрада хоче перерозподіляти кошти успішних лікарень.
Депутати фракції "Європейська Солідарність" закликали своїх колег з інших фракцій у Львівській міськраді максимально виважено підійти до заяв міського голови щодо реорганізації медичних установ у Львові.
Профільний заступник міського голови Андрій Москаленко деталізував особливості цієї реформи і звинуватив тих, хто виступає проти змін.
Депутат ЛМР від фракції "Голос" Віталій Троць заявив, що чиновники ЛМР не спромоглися розробити повноцінної стратегії, тому пропонують депутатам проголосувати за концепцію, яка не вирішує проблем медицини, а лише створює схему перерозподілу коштів лікарень.
А депутат обласної ради Олег Дуда запевняє, що у новій медичній концепції Львова взагалі не враховано обласні лікарні.
Ексрадник Уляни Супрун Олександр Ябчанка переконує, що міська влада змушена оптимізувати медичну мережу, оскільки у Верховній Раді виділили лише половину суми, яку потрібно для реалізації обіцянок держави. Та основне питання, чи робить вона це обґрунтовано, чи навмання, бо реальних кроків поки не представлено.
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на наш Telegram-канал.
- Актуальне
- Важливе