"Об’єднання лікарень – необхідна і правильна дія, але як саме проходить це об’єднання – питання", – Олександр Ябчанка
Ексрадник Уляни Супрун переконує, що міська влада змушена оптимізовувати медичну мережу, оскільки у Верховній Раді виділили лише половину суми, яку потрібно для реалізації обіцянок держави.
Про це повідомляє "Еспресо.Захід".
"Потрібно зрозуміти, як влаштована система охорони здоров’я, - каже Олександр Ябчанка. – У будь-якій країні світу ресурсна система охорони здоров’я є обмежена, особливо в нашій країні. Зокрема Верховна Рада України проектом державного бюджету дала на реалізацію програми фінансових гарантій половину від тої суми, яку заявляла Національна служба здоров’я України. Простими словами НСЗУ у Верховній Раді надали бюджет на реалізацію обіцянок держави, а Верховна рада дала половину від цієї суми. Тобто, на ті послуги, за які держава має заплатити у бюджеті виділили лише половину суми".
За словами Олександра, це свідчить про те, що Верховна Рада перекинула відповідальність за здоров’я пацієнтів на медиків, пацієнтів, котрі ходять в аптеку, та місцеву владу.
"Місцева влада мусить з обмеженим ресурсом реалізовувати те, що пообіцяла центральна влада, – додає Олександр Ябчанка. – По-простому, пацієнт приходить в заклад, йому пообіцяли програму державних фінансових гарантій безоплатно, а заклад фізично не може виконати усе безоплатно, тому що тарифи не адекватні. З огляду на це, що має робити місцева влада? Нагадаю, вона є власником мережі закладів і мусить максимально оптимізовувати використання ресурсу. Грошей і так мало, а потрібно забезпечити більше, ніж фізично можливо зробити грошима. Тому рішення правильне, адже місцева влада мусять оптимізовувати мережу об’єднанням".
Єдине питання до місцевої влади в тому, яким чином об’єднували медичні заклади. Олександр Ябчанка розповідає, яким, на його думку, є ідеальний варіант об’єднання.
"Є зрозуміла кількість пацієнтів, яку буде обслуговувати ця мережа і зрозуміла кількість болячок, які треба буде пролікувати. Маючи кількість пацієнтів, розуміючи, як саме хворіють ці пацієнти можна розрахувати оптимальні маршрути і скільки вони коштують. Чи проводилася ця робота – не знаю, в загальному доступі немає цієї інформації. Якщо проводилася – молодці, якщо не робилася, тоді міська влада робить правильні кроки, але навмання. З іншого боку, люди хворіють сьогодні і держава поставила місцеву владу в таку ситуацію ще вчора, коли проголосували бюджет", – додав Олександр Ябчанка.
- Нагадаємо, минулого тижня Андрій Садовий оголосив, що у Львові створюють три великі медичні об’єднання. Медики дитячої лікарні виступили проти цього.
- Депутати міської ради вважають, що створивши медоб'єднання, Львівська міськрада хоче перерозподіляти кошти успішних лікарень.
- Депутати фракції "Європейська Солідарність" закликали своїх колег з інших фракцій у Львівській міськраді максимально виважено підійти до заяв міського голови щодо реорганізації медичних установ у Львові.
- Профільний заступник міського голови Андрій Москаленко деталізував особливості цієї реформи і звинуватив тих, хто виступає проти змін.
- Депутат ЛМР від фракції "Голос" Віталій Троць заявив, що чиновники ЛМР не спромоглися розробити повноцінної стратегії, тому пропонують депутатам проголосувати за концепцію, яка не вирішує проблем медицини, а лише створює схему перерозподілу коштів лікарень.
- А депутат обласної ради Олег Дуда запевняє, що у новій медичній концепції Львова взагалі не враховано обласні лікарні.
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на наш Telegram-канал.
- Актуальне
- Важливе