У новій медичній концепції Львова взагалі не враховано обласні лікарні, – Дуда
Розробляючи концепцію розвитку медицини міста, чиновники взагалі не радились з департаментом охорони здоров’я Львівської ОДА, профільною комісією обласної ради та госпітальною радою, створеною внаслідок медичної реформи.
Про це в коментарі для "Еспресо.Захід" розповів депутат Львівської обласної ради, член комісії охорони здоров'я, лікар-онкохірург Олег Дуда.
"Депутатська комісія охорони здоров’я Львівської обласної ради у п’ятницю минулого тижня надіслала звернення до депутатів ЛМР та міського голови Львова. До цього нас спонукала відсутність комунікації міських чиновників з обласними під час розробки медичної стратегії. У листі ми висловили стурбованість щодо того, що відбувається у медицині Львова. Адже спочатку йшлося про об’єднання імені Пантелеймона, тепер вже буде три об’єднання. І у результаті ми нічого не розуміємо, що відбувається. А не розуміємо, бо нам не представлено жодних індикаторів, що влада міста хоче цим досягнути", - зазначив лікар.
Читайте також: "Об'єднання лікарень у Львові призведе до скорочень персоналу", – Уляна Пак
Медична спільнота хоче не лише почути заяву про те, що все зміниться на краще, але й чітко зрозуміти, що саме зміниться.
"Ми хочемо зрозуміти, як зміняться фінансово-економічні показники, якість медичної допомоги, її доступність? Яка користь з того для медичних працівників? Також слід оцінити ризики впровадження цих змін, які неминуче виникають. І перший з них - це контроль за фінансами, який може призвести до того, що буде розвиватись одна лікарня, а занепадатимуть інші. А це впливатиме на доступність медичних послуг для пацієнтів", - додав Олег Дуда.
Особливо він наголосив, що при розробці стратегії міські чиновники не радились з обласними і не врахували позиції обласних лікарень:
"На нашу думку, важливо дати чітку оцінку реформи, прорахувати ризики і до того ж впроваджувати її спільно з обласною медичною структурою. Адже лікарні Львова належать до єдиного госпітального округу Львівщини (йдеться про Лікарню швидкої допомоги та 8-му лікарню. – Ред.). І зараз в області створена госпітальна рада, яка має дорадчий голос при прийнятті таких рішень. А з ними ніхто не радився".
Читайте також: Медоб’єднання, які пропонує Садовий, мають як позитиви, так і недоліки, – Мельничук
Окрім цього, голова Лікарського товариства відзначив, що такі дії підлеглих Андрія Садового можуть призвести до втрати автономії лікарень, яку вони здобули зовсім недавно у результаті медичної реформи:
"Медична реформа надавала лікарням автономний статус. Вони з державних стали некомерційними комунальними підприємствами і це дало можливість їм розвиватись. Це було ключовим моментом реформування. Тому, якщо зараз обмежити їх у цьому, то відберемо цей ресурс самоуправління та фінансовий ресурс. Таким чином фактично призупинимо важливі позитивні зміни".
- Нагадаємо, минулого тижня Андрій Садовий оголосив, що у Львові створюють три великі медичні об’єднання. Медики дитячої лікарні виступили проти цього.
- Депутати міської ради вважають, що створивши медоб'єднання, Львівська міськрада хоче перерозподіляти кошти успішних лікарень.
- Депутати фракції "Європейська Солідарність" закликали своїх колег з інших фракцій у Львівській міськраді максимально виважено підійти до заяв міського голови щодо реорганізації медичних установ у Львові.
- Профільний заступник міського голови Андрій Москаленко деталізував особливості цієї реформи і звинуватив тих, хто виступає проти змін.
- Депутат ЛМР від фракції "Голос" Віталій Троць заявив, що чиновники ЛМР не спромоглися розробити повноцінної стратегії, тому пропонують депутатам проголосувати за концепцію, яка не вирішує проблем медицини, а лише створює схему перерозподілу коштів лікарень.
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на наш Telegram-канал.
- Актуальне
- Важливе