"Об'єднання лікарень у Львові призведе до скорочень персоналу", – Уляна Пак
Чиновники ЛМР не можуть дати міським депутатам чітких відповідей на багато запитань, а це наштовхує на думку, що об'єднання задумане для концентрації фінансових ресурсів у певних руках.
Про це в коментарі для "Еспресо.Захід" розповіла депутатка Львівської міськради Уляна Пак.
"Андрій Москаленко сьогодні на нашій комісії (Комісія законності, депутатської діяльності, свободи слова та безпеки. – Ред.) презентував концепцію об'єднання дев'яти лікарень Львова у три територіальні медичні об'єднання (ТМО). Намагаючись зрозуміти, що означає цей крок, ми ставили багато запитань, хотіли почути цифри, дізнатися конкретні кроки та чіткі фінансові розрахунки. Натомість почули загальні фрази про покращення, про разючі зміни, про клініку "Шаріте"...
Найбільше розчарувало те, що рішення про концепцію розвитку медицини та створення ТМО є лише підставою для того, щоб зібрати всіх головних лікарів за одним столом і працювати над документом далі. Насправді дуже дивно, як у мерії зараз не можуть без ТМО зібрати лікарів на зустріч і розробити комплексну стратегію", – зазначила політик.
Судячи з того, що якихось конкретних цілей у роботі ТМО у мерії не бачать, можна припустити, що їх створюють задля контролю за коштами лікарень.
"Зараз вони хочуть змусити нас приймати рішення, кінцевого результату яких ніхто не знає. Тут є два варіанти, чому так відбувається: або вони свідомо замовчують інформацію, або й самі не мають розуміння, як воно має працювати.
З того переліку озвучених результатів від створення ТМО однозначно зрозуміло, що їх можна досягнути й без об'єднання. Тому напрошується єдиний висновок, що здійснюється концентрація фінансових ресурсів у певних руках – замість дев'яти центрів управління коштами з'являється три", – додала Уляна Пак.
Окрім цього, судячи з відсутності фінансових прогнозів діяльності об'єднань, у депутатів є побоювання, що після їх створення неминуче почнеться звільнення лікарів.
"Ми не отримали жодної фінансової аналітики, відтак не можемо розуміти, як працюватимуть ці ТМО. Тож маємо підозру, що після об'єднання буде розпочато оптимізацію в цих лікарнях, що неминуче призведе до скорочень".
Також ніхто не знає, хто керуватиме анонсованими трьома ТМО. Та в депутатів є бачення, що перше об'єднання точно не має очолити Олег Самчук. Багато запитань і щодо дитячої лікарні:
"Чому її треба об'єднувати з двома дорослими? Адже міжнародні стандарти передбачають існування окремих медичних закладів для дітей. Також ми розуміємо, що саме дитяча медицина має бути у пріоритеті, а тут її "впихають" у незрозуміле об'єднання".
- Нагадаємо, минулого тижня Андрій Садовий оголосив, що у Львові створюють три великі медичні об’єднання. Медики дитячої лікарні виступили проти цього.
- Депутати міської ради вважають, що створивши медоб'єднання, Львівська міськрада хоче перерозподіляти кошти успішних лікарень.
- Депутати фракції "Європейська Солідарність" закликали своїх колег з інших фракцій у Львівській міськраді максимально виважено підійти до заяв міського голови щодо реорганізації медичних установ у Львові.
- Профільний заступник міського голови Андрій Москаленко деталізував особливості цієї реформи і звинуватив тих, хто виступає проти змін.
- Депутат ЛМР від фракції "Голос" Віталій Троць заявив, що чиновники ЛМР не спромоглися розробити повноцінної стратегії, тому пропонують депутатам проголосувати за концепцію, яка не вирішує проблем медицини, а лише створює схему перерозподілу коштів лікарень.
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на наш Telegram-канал.
- Актуальне
- Важливе