"Створення медичних колгоспів розвалить діяльність лікарняної системи Львова", – заява
Депутати фракції "Європейська Солідарність" закликали своїх колег з інших фракцій у Львівській міськраді максимально виважено підійти до заяв міського голови щодо реорганізації медичних установ у Львові.
Про це йдеться у заяві фракції "Європейська солідарність", яку оприлюднив на своїй фейсбук-сторінці лідер фракції Петро Адамик, передає "Еспресо.Захід".
"Депутати фракції "Європейська Солідарність" з повагою ставляться до думки головних лікарів ряду львівських лікарень та ініціативи міського голови Андрія Садового щодо впровадження медичної стратегії Львова. Але ми не погоджуємося з тим, як її презентували громадськості. Розцінюємо це як своєрідний тиск на депутатів та чергову маніпуляцію з боку Андрія Садового", – йдеться в повідомленні.У Фракції нагадують, що ініціатором розроблення стратегії розвитку муніципальної медицини є депутат фракції Європейська Солідарність Євген Кузик. До розроблення стратегії також залучили провідних представників львівських медичних кіл, а не лише головних лікарів.
Депутати фракції "ЄС" у питанні розвитку медицини твердо стоять на позиціях, які задекларовані у Меморандумі про співпрацю.
"Це – пріоритет розвитку Львова! У них ми спираємося на положення Конституції України, яка гарантує кожному українцю право на охорону здоров'я та медичну допомогу, а також визначає, що держава створює умови для ефективного та доступного для всіх громадян медичного обслуговування. А тому Стратегія розвитку комунальної медицини повинна гарантувати доступ до медичних послуг у Львові усім громадянам, а не лише львів'янам. Також вона має вписуватися в єдиний медичний простір області та відповідати пріоритетам й завданням розвитку сфери охорони здоров'я, які визначила державою", – додають в повідомленні.
Читайте також: У стратегії розвитку медицини Львова немає нічого про об'єднання лікарень, – Леся Кобецька
Зазначають, що вони отримали та продовжують отримувати від медиків та лікарських ГО звернення про те, що створення медичних колгоспів може призвести до розбалансування діяльності міських лікарень, порушить принцип конкуренції та призведе до інших негативних наслідків.
У підсумку це негативно вплине на якість медичних послуг для львів'ян та підірве й так слабке фінансове становище медичних працівників. Особливе занепокоєння викликає порушення права дітей на медичну допомогу за найвищими стандартами, які реально може забезпечити держава.
Лікарі також наголошують на тому, що таке об'єднання не вирішує проблем з фінансуванням закладів, пакети НСЗУ та платна медицина не покриють видатки на їхнє утримання, а навантаження на міський бюджет збільшиться, оскільки зростатимуть видатки на обслуговування медичної техніки та логістику.
"Зважаючи на значний суспільний резонанс, який викликають зміни в медичній сфері Львова, фракція Європейської Солідарності закликає своїх колег з інших фракцій у Львівській міській раді максимально виважено підійти до заяв міського голови Андрія Садового щодо реорганізації медичних установ у Львові. Ці заяви, без сумніву, варто долучити до інших пропозицій, які розглядає робоча група з розробки медичної стратегії. Дозволимо також нагадати міському голові Львова та громадськості про те, що остаточне рішення за підсумками роботи комісії та результатами обговорення щодо стратегії ухвалюватимуть лише депутати Львівської міської ради", – підсумовують у заяві депутати з фракції "ЄС".
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на наш Telegram-канал
- Актуальне
- Важливе