
На Рівненщині зафіксували гніздо рідкісної сови бородатої з пташенятами
На Рівненщині виявили гніздо з пташенятами однієї з найбільших сов України - рідкісної сови бородатої. В Україні відомо тільки про 20-35 пар таких сов
Про це повідомив Нобельський національний природний парк, інформує Еспресо.Захід
На Рівненщині у Нобельському національному природному парку зафіксували гніздо рідкісної сови бородатої з пташенятами. У дикій природі - це виняткове спостереження. Науковці виявили двох дорослих сов і чотирьох пташенят.
Як наголосили у нацпарку, цей вид занесений до Червоної книги України. В Україні живе лише 20-35 пар таких сов, і більшість із них – саме в північному Поліссі. Сови бородаті мешкають у старих хвойних лісах, харчуються гризунами й зазвичай залишаються непоміченими. Побачити їх – справжня удача навіть для досвідчених орнітологів.
Науковці також зазначили, що першим помітив рідкісних птахів та повідомив про них працівникам парку місцевий мешканець Микола Остапчук.
"Повідомлення було таке – проїжджав лісом, побачив проліт сови, а далі – гніздо. І все на тому, - розповів Суспільному старший науковий співробітник науково-дослідного відділу Іван Зубкович. - Оперативно зреагували, виїхали. Гніздо розташоване за п’ять кілометрів на північ від місця, де ми фіксували сову бородату у 2022 році. Але цього разу – сімʼя. Четверо пташенят, вже вони підлітки й ось-ось мають покидати гніздо. Самка перебувала біля гнізда, оберігала своїх пташенят. Вона нас не боялася, спокійно нам позувала. А самець приносив їжу. Сфотографували його якраз із мишею в дзьобі".
Також Іван Зубкович зауважив, що сови бородаті, зазвичай, живуть на Поліссі. Зокрема - на Житомирщині. Тому для орнітологічної спільноти сова бородата на Рівненщині та ще й зі своїм сімейством – дуже цікава знахідка. Ця сова — одна з найбільших сов України, поступається розмірами тільки пугачу. Має кругле обличчя з жовтими очима й чорну пляму під дзьобом, схожу на бороду — звідси й назва виду. І це єдиний з видів сов, який і вдень може полювати.
- На Прикарпатті у пари рудих чапель, за якими спостерігають онлайн, вилупилося перше пташеня
- Актуальне
- Важливе



