
На Прикарпатті у пари рудих чапель, за якими спостерігають онлайн, вилупилося перше пташеня
На одній з водойм на Опіллі у пари рудих чапель, за якими цілодобово спостерігають, з’явилося потомство. Птахи занесені до Червоної книги Івано-Франківщини
Радісною звісткою на своїй фейсбук-сторінці поділився голова організації у "Eco-Halych: Wildlife Rehab – Реабілітація дикої природи" Володимир Бучко, передає "Еспресо.Захід".
"Ура! У парочки рудих чапель появилося потомство! Сьогодні вилупилося перше пташеня!" – написав Володимир Бучко 21 травня.
У колонії, де встановлено камеру, виявили ще вісім гнізд рудих чапель – це наразі найбільше відоме поселення цього виду на заході України. У семи з гнізд виявлено по чотири яйця, одне – порожнє.
В Україні руда чапля розповсюджена переважно в лісостеповій і степовій смугах. В Івано-Франківській області зустрічається в рівнинній частині (Опілля, Прут-Дністровське межиріччя), відомі також дуже спорадичні знахідки в Передкарпатті. Це рідкісний гніздовий, перелітний вид.
"Навесні птахи прилітають у першій половині квітня (іноді в кінці березня). Гніздяться невеликими колоніями або поодинокими парами серед заростей очерету та рогозу. Репродуктивний період доволі розтягнутий. Яйця (3–6, рідко до 9) у гніздах з’являються здебільшого у травні, хоча повторні кладки можна виявити до кінця червня. Насиджують по черзі обидва птахи 21–24, навіть до 28 діб. Осіння міграція триває у вересні – жовтні", – розповідають в Eco-Halych: Wildlife Rehab.
Живляться птахи тваринною їжею: рибою, земноводними, плазунами, дрібними ссавцями, комахами, ракоподібними.
В Івано-Франківській області станом на зараз гніздиться як мінімум 10–15 пар. Проте існує тенденція до зменшення чисельності.
- Мешканці львівського Малехова гуртом рятували сім'ю лелек, що небезпечно гніздилась на електроопорі.
- Актуальне
- Важливе



