Як у Львові військовим повертають зір після поранень
У відділі офтальмології у Львівському обласному госпіталі надають допомогу військовим після поранень, а також цивільним. Зокрема медзаклад - це одна з ланок, куди потрапляє боєць після травми
Про це розповіла кореспондентка Еспресо Катерина Олійник в ефірі "Еспресо".
У Львівському обласному госпіталі від вересня 2023 року працює підрозділ офтальмології. Зокрема тут спеціалісти консультують, діагностують та оперують військових та цивільних українців з вадами зору.
За словами офтальмологині Марії Свистун, Львівський обласний госпіталь - це вже третя ланка, куди потрапляють військові після поранення. Люди можуть бути вже прооперовані, їм вже надали первинну хірургічну допомогу, а тому тут лікарі спостерігають, оперують та проводять подальше лікування постраждалих.
Сергій Слав – військовий з 80-ї окремої десантно-штурмової бригади. Чоловік брав участь в обороні українського Бахмута. На цьому ж напрямку захисник дістав поранення - у його вилицю влучила ворожа куля.
Фото: Сергій Слав/Еспресо
"Ми були в окопах, була моя черга спостерігати вночі. Ні пострілів, ні вибухів не було. Смикнувся за тепловізором - і в цей час мені прилетіло. Спочатку мене завезли у Костянтинівку, там "шили", потім в Олексієво-Дружківку, далі у Краматорськ, а звідти у Дніпро".
Через мінно-вибухове поранення найбільше постраждало обличчя Сергія. Військовий перестав бачити на праве око.
"Око було розплющене. Яблуко саме залишилось, в нього вставили якийсь імплант для об’єму. Воно рухається вправо-вліво, вверх-вниз, але зоровий нерв був перебитий".
Пів року тому за лікування Сергія взялися медики Львівського обласного госпіталю ветеранів війн та репресованих. Йому зробили одразу дві операції.
"Пів року тому було проведено реконструкцію виличного-орбітального комплексу індивідуалізованим імплантом і три місяці тому відбулась експозиція імпланту. Було проведено з американськими колегами пластику цього дефекту відповідним шкірним клаптем з надбрівної ділянки", - розповідає щелепно-лицевий хірург, доцент ЛНМУ Сергій Мигович.
Таким чином загалом за 4 місяці минулого року медики львівського обласного госпіталю прооперували 42 пацієнтів з вадами зору і таким чином допомогли їм бачити світ.
- У Львові понад місяць боролися за життя дівчинки, яка народилася із вадою діафрагми, що посунула внутрішні органи, перетисла легеню та не давала дихати
- Актуальне
- Важливе