Всесвітній день донора: як львів'яни здавали кров на площі Ринок. Фото
У Львові провели донацію крові в мобільному центрі на площі Ринок. Відвідувачі поділилися мотивацією прийти й дали поради охочим здати кров у майбутньому
Сьогодні, 14 червня, світ відзначає День донора крові. З цієї нагоди команда проєкту "Твоя кров. Моє життя. Наша Перемога" розмістила на площі Ринок у Львові спеціалізований автомобіль, призначений для збору донорської крові.
Тут є все необхідне для того, щоб охочі могли безпечно здати кров і відпочити опісля. Всередині мобільного центру розмістили холодильники, лабораторію, а також п'ять місць для здачі крові та простір для відпочинку.
У бладмобілі працює чотири медики Міського центру крові ТМО-1, які супроводжують кожну людину протягом здачі. Усіх відвідувачів пригощають теплим чаєм або кавою та печивом.
Фото: Дарія Могінська
Схоже, ранковий холод і тривога не зіпсували відвідувачам настрій. Донатори, з якими вдалось поспілкуватись, говорять, що сьогоднішня здача в них не перша."Мене звати Орися, я доволі давно підписана на Донор.ua. Це моя приблизно 6-7 здача крові. Почала здавати кров ще до війни. Вважаю, що зараз кожен має допомагати військовим, де і як може. Коли починала це, хотілось просто бути корисною для людей, які цього потребують. Тим паче віддаю свою маленьку частку, яка відновиться дуже швидко. Тому, напевно, маю бажання зробити комусь щось добре. Людям, які бояться наважитися донатити кров, я сказала б, що це не страшно. Усі рази я почувалася достатньо добре. Знаю, що є ті, хто не може здати багато, тоді в них беруть менше крові, організм відновлюється дуже швидко. Наше покликання - робити добро, тому, мабуть, це має керувати нами".
Ще одна донаторка говорить, що вже давно підписана на Донор.ua. Шукала там реципієнтів і дивилась, чи є хтось, кому потрібна і підійде саме її кров. Спершу робила це для діток, тепер - для військових.
"Стараюся донатити кров регулярно. Хоча за показами це можна не так часто, як робити фінансовий донат на ЗСУ чи допомагати волонтерам. Здаю кров 24-й раз, ще не ювілейний. Уперше - приблизно 3-4 роки тому, це було до повномасштабної війни. Тоді моя подруга була на операції, якраз треба було здати кров і виявилося, що це не так складно. Намагаюся розказувати, що це хороший спосіб допомогти, звісно, якщо немає медичних протипоказань. Та краплиночка ніколи не буває зайвою", - говорить донаторка Анна.
Бладмобіль функціонує майже щотижня. Мобільний центр провів уже 10 донацій у Львові: у Сихівському районі, в Рясному, біля Оперного театру та на площі Ринок.
- Читайте також: Де і як можна стати донором крові у Львові
За сьогодні команда проєкту "Твоя кров. Моє життя. Наша Перемога" зібрала 35 донацій крові. Її передадуть військовим, які лікуються у Львові, відправлять на схід України, де тривають бойові дії, а ще частину зберігатимуть у лікарні Першого медичного об’єднання Львова.
Хто може стати донором крові
Нагадаємо, донорами можуть стати всі охочі віком від 18 до 65 років, вагою понад 50 кг. Перед донацією обов’язково радять проконсультуватися з лікарем.
Ініціаторами запуску мобільного центру є ДонорUA (ГО "Всеукраїнська асоціація донорів України") разом із КНП "1 Територіальне медичне об’єднання м. Львова", ГО "Народна Самооборона Львівщини" та ГО "Ветеран Медіа" розпочали проєкт "Твоя кров. Моє життя. Наша перемога" на Львівщині.
Нагадаємо, у Львові є три місця, де можна здати кров:
- Центр крові Першого медичного об’єднання Львова (вул. Миколайчука, 9); контактний телефон: 0 800 333 003;
- Львівський обласний центр служби крові (вул. Пекарська, 65), контактний телефон: 0322756405;
- Мобільний центр крові (щоразу змінює локацію – для зручності мешканців).
- Актуальне
- Важливе