Укрексімбанк продав останні борги ЛАЗу
Права вимоги за кредитними договорами Заводу комунального транспорту, у заставі яких частина нерухомості Львівського автобусного заводу, зокрема монастир кармелітів, перекупив новий кредитор
У середу, 17 квітня, на майданчику OpenMarket (держпідприємство СЕТАМ) відбувся аукціон з продажу права вимоги за кредитами Львівського автобусного заводу в Укрексімбанку. Йдеться про дві позики, які у 2004 році отримало ЗАТ "Львівський автомобільний завод", яке з 2006 року перейменували на "Завод комунального транспорту" (ЗКТ).
Початкова ціна лота становила 1 727 287,10 грн. Це залишок заборгованості, що штрафні санкції у розмірі 3% річних простроченої суми заборгованості станом на 1 березня 2024 року. За право придбати цей борг, який забезпечений чималою кількістю нерухомості колишнього заводу, змагалися два учасники. Один з них готовий був сплатити лише стартову ціну, інший запропонував 1 744 559,97 грн. Саме він і оголошений переможцем. При цьому у СЕТАМ поки не оприлюднили назви компаній, які вирішили викупити залишки боргів ЛАЗу.
На яке майно автобусного заводу може претендувати покупець
Переможець аукціону зможе претендувати на майно ЛАЗу, яке перебувало в заставі. Відповідно до даних аукціону, забезпеченням за кредитними угодами є приміщення головного корпусу заводу площею 123 918,5 кв. м, введене в експлуатацію 1980 року, а також об’єкти нерухомого майна загальною площею 14 754,8 кв.м, серед яких монастир. Окрім того, у заставі банку обладнання головного виробничого корпусу (арматурного, кузовного, механообробного та складального цехів) у м. Львів, вул. Стрийська.
Фото: СЕТАМ
До слова, оскільки йдеться не про безпосередній продаж заставного майна, а лише про продаж прав вимоги, то переможець аукціону офіційно називатиметься новим кредитором.
Історія банкрутства заводу
Росіянин Ігор Чуркін придбав Львівський автобусний завод у 2001 році. З того моменту за адресою заводу почали реєструвати різні юридичні особи, частки в яких належали або Чуркіну, або пов’язаним з ними особам. І у власності цих підприємств опинялася різна нерухомість ЛАЗу.
Щодо Заводу комунального транспорту (до 2006 – Львівський автомобільний завод), то його визнано банкрутом у 2014 році та відкрито ліквідаційну процедуру постановою Господарського суду Львівської області. ВАТ "Пасавтопром", який був фінансовим поручителем ЗКТ, визнано банкрутом і відкрито ліквідаційну процедуру ще у 2010 році. Ще одним поручителем є ТОВ "Львівські автобусні заводи" (зареєстроване на Дніпропетровщині). Провадження у справі про його банкрутство Господарський суд Дніпропетровської області відкрив наприкінці 2020-го.
Саме ТОВ "Львівські автобусні заводи" отримало нового інвестора, який сплатив борги компанії. За інформацією Укрексімбанку, у справі про банкрутство ТОВ "Львівські автобусні заводи" грошові вимоги банку визнані судом у розмірі 86,8 млн грн – ці кошти погашено у 2023 році.
Читайте також: Хто такий Андрій Луцький, компанія якого купила частину ЛАЗу
До слова, в Україні є ще діюче підприємство "Львівський автобусний завод", щоправда, зареєстроване у Києві у 2015 році (за рік після визнання банкрутом ЗКТ), кінцевим бенефіціаром якого є громадянин США Майкл Вейнберг, а уповноваженою особою - Таїсія Саніна, чиє ім’я фігурує серед співвласників чи підписантів десятків компаній, пов’язаних з Ігорем Чуркіним. За даними YouControl, у власності цього київського ЛАЗу також є нерухомість за адресою Львів, Стрийська, 45.
- Управитель ТОВ "Львівські автобусні заводи" повідомив, що план санації підприємства передбачає створення логістичного центру на території автобусного заводу. При цьому він уточнив, що йдеться не про увесь завод, а лише про ту частину нерухомості, яка у власності ТОВ "Львівські автобусні заводи".
- Актуальне
- Важливе