"ТЦК залишають функцію бусифікації?" – Ігор Шолтис про мобілізацію до військових частин
Військовозобов'язані та резервісти-добровольці відтепер можуть обрати військову частину для служби без звернення до територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки
Уряд 1 жовтня ухвалив постанову, яка дозволяє військовим частинам мобілізувати резервістів і військовозобов'язаних, які добровільно бажають служити під час мобілізації.
"Еспресо.Захід" поговорив з рекрутером Сил безпілотних систем Ігорем Шолтисом про плюси та мінуси нововведення.
Військовий зазначає, що у прямій мобілізації до військових частин є свої позитивні та негативні нюанси
"Зміни до порядку мобілізації мають і переваги, і недоліки, для мене, як для офіцера, який безпосередньо займається комплектацією підрозділів сил безпілотних систем, це дещо ускладнює певні процеси, зважаючи на те, що ми вже побудували досить дієвий механізм рекрутингу та подальшої комплектації особовим складом, у нас є дуже успішний як і комунікаційний, так і організаційний досвід із ТЦК", – коментує він.
Ігор Шолтис додає, що нововведення додає певних труднощів рекрутингу, але при цьому це дає можливість потенційним військовослужбовцям, тобто людям, які бояться, можливо, потрапити в якийсь, з їхньої суб'єктивної точки зору, неблагонадійний підрозділ, отримати гарантії та потрапити в бажане місце.
У ТЦК забирають їхні успішні обов'язки
З негативного, зазначає військовий, - це те, що ті бригади, які суб'єктивно хтось може вважати "неблагополучними", так чи інакше необхідно також комплектувати.
"Для того, аби воювати з росіянами, нам потрібен особовий склад. Як би це "дивно" не було, для того, щоб захищати свої території, нам потрібен свіжий новий особовий склад", – коментує Ігор Шолтис.
Він також каже, що пряма мобілізація у частини є ще одним цвяхом, який забивають в авторитет центрів комплектування:
"Ще один з негативних таких моментів – це те, що в часи повної дискредитації роботи територіальних центрів комплектації, що для мене є дуже сумно, забивають ще один цвях у репутацію ТЦК. Тобто ми спускаємо всіх псів на них: хлопці, більшість з яких брали участь у бойових діях, у медійному плані розумінні громадян України будуть обмежуватися функціями "бусифікації", як кажуть в народі".
Тож, на думку Ігоря Шолтиса, в такий спосіб у центрів комплектування забирають їхні успішні функції.
Читайте також: "За тиждень понад 50 людей": військовий Ігор Шолтис розповів про рекрутинг у Львові до Сил безпілотних систем
- Актуальне
- Важливе