"Шедеври народної творчості": у Львові відкрили музей автентичного українського одягу та прикрас
Приватну колекцію автентичного одягу та прикрас представили у новому музею на території Львівського палацу мистецтв
Як передає Еспресо, колекція налічує тисячі зразків українського народного мистецтва – рушники, прикраси, головні убори, вишиванки та інші елементи одягу. До прикладу, у колекції є весільний вінок Марічки з фільму "Довбуш".
Етнографиня Роксоляна Шимчук збирала їх понад 30 років в різних регіонах нашої держави. У музеї вдалося впровадити аудіогід чотирма мовами, а в майбутньому планують оцифрувати колекцію та створити інтерактивний сайт й тимчасові виставки.
"Я захворіла колекціонуванням ще у юності. Спочатку це були сорочки, потім строї, бо розуміла, що повна краса відкривається. коли є і прикраси, і головні убори. Коли вся ця краса досягнула критичної маси, то з’явилася така внутрішня потреба показати все це світові", – каже Роксоляна Шимчук у коментарі Еспресо.
Етнографиня зізнається, що дуже хотіла б, аби її музей "став краплинкою в культурному водоспаді, який поглине українців та вони відчують своє рідне й почнуть цим пишатися".
Для відвідувачів музей свої двері відкриє 19 лютого.
Музей розташований в підвальному приміщенні за адресою: вулиця Коперника, 17. На першому поверсі – Етногалерея, де представлені сучасні дизайнерські речі, предмети побуту та прикраси авторства самої мисткині.
Сама експозиція поділена за регіонами: Гуцульщина, Покуття (Городенківське, Снятинське, Коломийське), Буковина, Поділля, Львівщина, Волинь, Бойківщина, Подніпров’я та Лівобережна Україна.
"Колекціоную шедеври народної творчості, а тому вибір, що виставляти в постійну експозицію, був дуже важкий. То страшні муки. Колекція, як дитина, не можу одне виставити, а інше лишити в скрині поза увагою. За кожну річ серце щеміло. Згодом змирилась, що цілі розділи поки не виставляю: борщівську дитячу сорочку, колекцію буковинських наміток тощо", – розповідає галеристка, колекціонерка та дизайнерка Роксоляна Шимчук.
Для соціальних груп населення, а також військових, вхід до музею – безплатний, авторські екскурсії – за домовленістю.
Усі фото надав музей
- Актуальне
- Важливе