Що "кажуть" коти: у Львові розробляють розумний ошийник
Українські стартапери створили ошийник-комунікатор для котів – Cotia , який за допомогою штучного інтелекту перекладає звуки тварини у зрозумілу для людини форму. Автор і CTO стартапу Андрій Михайлів розповів, як це відбувається й коли можна буде придбати гаджет
Про це йдеться на сайті Львівської політехніки з посиланням на dev.ua.
Ідея створити ошийник, за допомогою якого можна буде спілкуватись із котами, з’явилась в Андрія ще у 2020 році, коли він писав дипломну. Тоді стартапер зрозумів, що ідея виглядає прибутковою, почав аналізувати дослідження, конкурентів і зацікавленість користувачів у такому продукті.
"У мене дома в селі чотири коти, і я все життя стежив за тим, що з ними коїться, й іноді, власне, не міг зрозуміти, чи з котами все гаразд, адже неможливо бути впевненим у своїх навичках розуміння тварини", – згадує Андрій.
Cotia – це простий комунікатор від кота до власника, який буде перекладати звуки тварини у зрозумілу людині форму.
Він виглядає як комфортний ошийник, що збирає звукові дані з улюбленця. Потім система за допомогою ШІ аналізує звук і видає результат. Процес нагадує роботу фітнес-браслета. Такий пристрій, окрім покращення взаємодії з котом, також може аналізувати довготривалі дані, що дасть змогу стартаперам давати рекомендації, коли треба краще доглянути за твариною.
"Власне, дизайн самого аксесуару ми розробляємо так, щоби він був комфортний тварині, і тестуємо його на наших котиках", – каже Андрій.
Андрій Михайлів має 3-річний стаж як .Net-розробник, працює та вчиться в аспірантурі на кафедрі систем штучного інтелекту Інституту комп’ютерних наук та інформаційних технологій Національного університету "Львівська політехніка".
- Нагадаємо, на Тернопільщині кіт врятував життя своїх господарів
- Актуальне
- Важливе