Одна нога була на 7 см коротша від іншої: у Львові вперше на заході України провели дитяче ендопротезування
Ортопеди-травматологи Дитячої лікарні Святого Миколая спільно з польськими колегами провели унікальну операцію 17-річній дівчині, одна нога якої була на 7 см коротша від іншої
Про це повідомили у медзакладі, передає "Еспресо.Захід".
Львів'янка Христина Герус у 10 років впала і зламала тазову кістку. Однак під час обстеження лікарі виявили в неї ще більш серйозну проблему - юнацький епіфізеоліз голівки стегнової кістки.
"Це означає, що голівка зісковзнула з шийки в зворотному напрямку і продовжувала з’їжджати все далі і далі. Діти з таким діагнозом стають кульгами. Щоб не допустити цього, хірурги прооперували дівчинку, поставили голівку стегнової кістки на своє місце та зафіксували шурупами. Але через рік після операції виникли ускладнення", - розповіли медики.
За словами завідувачки ортопедо-травматологічного відділення Лікарні Святого Миколая Першого медоб'єднання Львова Галини Гачкевич, в неї виявили асептичний некроз голівки стегнової кістки - це рідкісне ускладнення, яке трапляється лише у 15% прооперованих дітей.
"Через те, що голівка тривалий час постійно з’їжджала, судини, що її живлять, сильно травмувались і голівка почала розпадатись. Це призвело до того, що почалася затримка в рості правої, прооперованої ноги. Ми знали, що, коли Христина виросте і ріст кісток зупиниться, їй треба буде подовжувати ногу", - розповіла Гачкевич.
Коли Христі було 13, різниця в довжині ніжок уже не дозволяла їй нормально ходити. Тоді дівчинці прописали спеціальне ортопедичне взуття. А у 17 років права нога Христини вже була коротшою за ліву аж на 7 см. І скорегувати цю ваду могла лише дороговартісна операція.
"Одного дня Христина отримала повідомлення, у яке довго не могла повірити: "Можемо безоплатно зробити операцію. Приїздіть!". Ортопеди-травматологи Дитячої Лікарні Святого Миколая разом із колегами з Польщі виконали ендопротезування. Такого втручання дітям у західних областях ще не робили. Команда лікарів замінила пошкоджені голівку та кульшову западину на титанові імплантати. Окрім цього, у голівку вставили спеціальну ніжку, яка допомогла подовжити кістку і виправити різницю в довжині", - зазначили у лікарні.
Після операції у дівчини розпочалася реабілітація. Разом з фізичним терапевтом Христина розробляє та вчиться навантажувати праву ногу. І вже за тиждень після ендопротезування дівчина зробила свої перші без милиць - на рівних ногах.
- Раніше львівські лікарі вкоротили язик однорічному хлопчику, який народився з рідкісним генетичним захворюванням.
- Актуальне
- Важливе