Львівські протезисти виготовлять ортез для собаки із травмованою лапою
Собаку із травмованою лапою, яку лікують у ЛКП "Лев", готують до встановлення ортезу. За виготовлення спеціального пристрою взялись фахівці центру протезування та ортезування UNBROKEN. Вони вперше зроблять ортез для тварини
Про це повідомила Львівська міська рада, передає "Еспресо.Захід".
Ампутовувати чи залишити?
За словами директорки ЛКП "Лев" Юліани Саврук, до них привезли збиту собаку Сару з травмованою передньою правою лапою. Перед ветеринарами стояло питання ампутовувати частину лапи чи залишити.
"Я подумала, що можна було б встановити для собаки або протез, або ортез, бо вона ходить на трьох лапах тільки. Я написала в UNBROKEN, де є центр протезування та ортезування. Ми прийшли туди зі собакою, показали всі рентгени, все, що є – віддали, і вони вирішили спробувати допомогти собаці. Ми вже ходили на заміри, щоб вони нам той ортез зробили і він підійшов на лапу, а вже через тиждень будемо йти міряти", – розповіла Юліана Саврук.
Фото: Львівська міська рада
До слова, у центрі протезування та ортезування UNBROKEN виготовили понад 380 протезів верхніх та нижніх кінцівок для людей. Але вперше тут готують до встановлення ортезу собаку.
Ортез допоможе собаці рухатись
Як розповів керівник центру протезування та ортезування UNBROKEN Владислав Сіховський, у тваринки є затягнута травма внаслідок перелому, що спричиняє обмеження в русі. А ортез, який мають намір встановити, буде компенсувати висоту і допоможе рухатись собачці.
"Наразі зняли мірку, наступним етапом буде виготовлення цього ортезу, і тоді вже саме ортезування. Будемо бачити, як собака його сприйме, чи не буде згризати "нову лапу". Наразі таке ортезування для тваринки будемо робити вперше", – розповів керівник центру протезування та ортезування UNBROKEN Владислав Сіховський.
У ЛКП "Лев" є ще один собака без лапи, тож працівники кажуть, якщо б у Львові хтось займався протезуванням тварин, це допомогло б покращити ситуацію з травмованими улюбленцями.
Довідково. Ортез – зовнішній пристрій, призначений для зміни структурних та функціональних характеристик нервово-м'язової та скелетної системи: розвантаження, фіксації, активізації та корекції функцій пошкодженого суглоба або кінцівки. Застосовується при нестабільності зв'язкового апарату суглобів, різних травмах, проблемами зі суглобами тощо.
- На Прикарпатті рятувальники вчилися шукати постраждалих у горах за допомогою собак та GPS системи.
- Актуальне
- Важливе