Львів 14 серпня попрощається з двома військовослужбовцями
Обох військових поховають на Личаківському кладовищі. Львів'ян запрошують долучитись до міської церемонії прощання та утриматися в цей час від проведення розважальних заходів та святкувань
Про це повідомляє ЛМР, передає "Еспресо.Захід".
У середу, 14 серпня, Львів попрощається з військовослужбовцями Леонідом Піліпакою та Пшемиславом Расевичем-Кучинським.
Чин похорону Леоніда Піліпаки розпочнеться об 11:00 у Гарнізонному храмі свв. апп. Петра і Павла, об 11:30 відбудеться міська церемонія прощання на площі Ринок. Поховають захисника на Личаківському кладовищі.
Чин похорону Пшемислава Расевича-Кучинського розпочнеться о 14:00 у Гарнізонному храмі свв. апп. Петра і Павла, о 14:30 відбудеться міська церемонія прощання на площі Ринок. Поховають воїна на Личаківському кладовищі.
Що відомо про захисників
Леонід Піліпака народився 8 квітня 1987 року в селі Ситне Рівненської області.
Навчався у Ситненському ліцеї. Після закінчення школи переїхав до Львова, де здобув професійно-технічну освіту за спеціальністю "Слюсар з ремонту автомобілів, зварник". Проходив строкову військову службу на Львівщині.
Згодом займався зварюванням металевих конструкцій, відкрив свою кузню із виготовлення конструкцій з металу. Захоплювався рибальством, футболом, обожнював відпочинок на природі.
Із початком повномасштабного вторгнення російської федерації добровільно вступив до територіальної оборони міста Винники. У січні 2024 року став до лав 125-ї окремої бригади територіальної оборони регіонального управління «Захід» Сил територіальної оборони Збройних Сил України. Виконував бойові завдання із захисту держави на Харківщині та Донеччині. Загинув 10 серпня 2024 року.
У Леоніда Піліпаки залишилися батьки, дружина та донька.
Пшемислав Расевич-Кучинський народився 2 травня 1988 року в місті Гдиня у Польщі.
Закінчив місцеву середню економічну школу. Активно займався громадською діяльністю та допомагав тим, хто цього потребував. Співорганізовував різноманітні фестивалі та культурні заходи, успішно поєднуючи соціальну, благодійну та культурну роботу. Свій вільний час присвячував гірському туризму та трекінгу.
Також займався волонтерською діяльністю у місті Гродно (Республіка Білорусь), однак після початку політичних переслідувань білоруських активістів був змушений покинути країну.
Із початком повномасштабного вторгнення російської федерації Пшемислав прийняв рішення долучитися до захисту України від російських загарбників. Брав участь у боях на східному та південному напрямках у складі Міжнародного легіону. Загинув 6 серпня 2024 року.
У Пшемислава Расевича-Кучинського залишилися два дідусі, бабуся, дядько з родиною та кохана дівчина.
Втрати України на війні з Росією
У бою з окупантами загинув буковинець, депутат багатьох скликань Чернівецької міськради Дмитро Сірман. 1 жовтня він мав би святкувати своє 60-ліття.
Під час захисту країни біля населеного пункту Побєда Донецької області загинув 37-річний Ярослав Якубик. Чоловік був родом зі села Худльово, що на Закарпатті.
Також писали, що захищаючи Україну від окупантів, загинув студент факультету культури і мистецтв Львівського національного університету імені Івана Франка 2022–2023 н. р. Адам Лінчак. Хлопець навчався за спеціальністю "Актор драматичного театру та кіно". Героєві було 19 років
- Актуальне
- Важливе