Чернівчанка виготовила та передала до війська 83 FPV-дрони
83-й FPV-дрон Віолетта Олійник зібрала для поета з Чернівців, який долучився до лав ЗСУ і тепер є пілотом БПЛА
Про це пише Молодий буковинець, передає "Еспресо.Захід".
Чернівчанка Віолетта Олійник уже виготовила та передала до війська 83 FPV-дрони. 83-й FPV-дрон Віолетта Олійник зібрала для поета з Чернівців, який долучився до лав ЗСУ і тепер є пілотом БПЛА.
Кожен дрон має оригінальну назву
"Хай гарно відпрацюють. Разом із акумуляторами і антенками це все поїхало на схід. Усі дрони підписані за побажаннями донейтерів. Дякую всім, хто мене підтримує!" – написала дівчина у соцмережах.
Читайте також: "Не подобається, але багато воїнів також хотіли б займатися зараз чимось іншим": історія буковинки, яка зібрала понад 70 дронів
Кожен дрон має оригінальну назву: "Карма", "Хробачок", "Маленький кухар", "Вишня", "Це ж було вже!", "Дракон, "Мотя", "Остап", "Галченя", "Неймовірна" та інші.
Батько Віолетти Володимир Олійник, який із перших днів повномасштабної війни на фронті, повідомив, що дрони уже надійшли військовим. "Черговий раз ми отримали партію FPV. Не перестаю дякувати своїй дочці Віолетті за невтомну працю для нашої перемоги. Також велика подяка всім, хто долучився до зборів, хто не втомився допомагати ЗСУ. Разом до перемоги", – написав військовий.
Читайте також: Прості, швидкі й вбивчі: що таке FPV-дрони Shrike, які українці виготовляють тисячами
Як українці роблять дрони вдома
Ми уже розповідали, що у The Washingtone Post написали про те, як цивільні люди будують військові безпілотники своїми руками. Автори статті розповідають про флористку Магдалину, яка раніше використовувала простий письмовий стіл у своєму заміському будинку, щоб складати букети. Тепер вона будує тут дрони.
З минулого року Магдалина побудувала 150 дронів і відремонтувала сотні інших, у тому числі російських, які українські війська збирають після того, як вони розбиваються на лінії фронту.
Жінка зібрала понад 200 000 доларів, щоб придбати запчастини для безпілотників у Китаї. В основному це гроші, зібрані через онлайн-пожертви, хоча вона та її чоловік, ІТ-фахівець, також витратили частину власних грошей.
Україна також почала виготовляти FPV та інші безпілотники на заводах — з обіцянкою зробити 1 мільйон цього року, — але багато безпілотників, які надсилаються українським військам, виготовляються звичайними людьми вдома. З вибухівкою цивільні не працюють, її прикріплюють лише після доставки безпілотників на фронт. Одна з переваг краудсорсингу полягає в тому, що він децентралізований, а приватні будинки менш вразливі до російських ракетних атак, ніж велика військова фабрика.
Коли волонтери закінчують будувати свої FPV, вони відправляють їх до групи, яка ретельно тестує саморобні безпілотники, перш ніж відправити їх на фронт. Розробники безпілотників можуть попросити надіслати пристрій певному солдату чи підрозділу, зокрема своїм друзям чи родині, або вони можуть дозволити вибрати необхідну бригаду.
Кожні вихідні десятки волонтерів тестують дрони в парках і на полях Києва.
Своєю чергою солдати часто надсилають фотографії, дякуючи волонтерам за безпілотники, й іноді кадри, на яких показано, як вони використовували їх для знищення російських військ.
- Актуальне
- Важливе