Привласнював гроші приватних підприємців: посадовця Буковини судитимуть за незаконне збагачення
Підозрюваний наживався завдяки своєму службовому становищу - брав хабарі та проводив махінації, щоб привласнити гроші від підприємців
Про це повідомляє ДБР, передає "Еспресо.Захід".
На Буковині заступник начальника Південно-Західного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці брав гроші з підприємств, навчальних закладів та студентів за видачу посвідчень про проходження навчання з охорони роботи, атестацію робочих місць за умовами праці, а також дозволів на експлуатацію машин та устаткування підвищеної небезпеки.
Послуги становили 100 гривень з людини. За оперативними даними, в місяць лише на посвідченнях він заробляв в середньому від 100 до 200 тисяч гривень. Усі гроші йому надсилали на банківську картку, що була зареєстрована на його близьку знайому. Якщо людина не хотіла платити, отримати документи було практично неможливо.
Відтак працівники ДБР завершили досудове розслідування у справі посадовця.
Під час досудового розслідування також встановили факт махінацій та привласнення коштів від приватних підприємців - вони думали, що оплачують послуги Держпраці офіційно.
Так керівницю організації, що займається гуртовою торгівлею будматеріалами обманули на 40 тис. грн. Жінка звернулася до Держпраці, аби з’ясувати порядок подачі та реєстрації декларацій.
Аби "заробити", посадовець вигадав "експертизу "Про відповідність матеріально-технічної бази вимогам законодавства", яку жінка теж оплатила на вищезгадану карту.
Посадовця затримали "на гарячому", коли той отримував 7,2 тис. гривень за оформлення 72 посвідчень з проходження праці одному із закладів спеціалізованої освіти. Посадовця було відсторонено від посади, наразі він звільнений зі служби.
Чиновник обвинувачується в одержанні неправомірної вигоди, поєднаному з вимаганням, у заволодінні чужим майном шляхом зловживання службовим становищем, в умовах воєнного стану, а також у легалізації майна, вчинені повторно (ч. 3 ст. 368, ч. 4 ст. 191, ч. 2 ст. 209 КК України).
Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 10 років з конфіскацією майна.
Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.
- Нагадаємо, Служба безпеки України зібрала масив доказової бази, щодо схеми "заробітку" під час закупівлі генераторів для навчального закладу
- Актуальне
- Важливе