На Буковині встановили блокпости через пташиний грип, який виявили у лебедів
Наразі проїзд до озер у селі Чортория, де зимують лебеді, перекритий. Стоять блокпости, чергує поліція. Усе - для того, аби до птахів не приходили відвідувачі. Адже нещодавно у лебедів виявили пташиний грип
Про це molbuk.ua розповів голова Брусницької громади Василь Шемчук, передає "Еспресо.Захід".
За словами Василя Шемчука, на території працюють ветеринари, представники держпродспоживслужби. У селі Чортория перевіряють на пташиний грип усю свійську птицю.
"Усе перекрили, зараз тут карантинна зона на два місяці, ввели обмеження. Заїзду сюди немає, пости, поліція, ходу туди немає. Ветеринари ходять по Чорториї. Усе, що в пір’ї і літає, - перевіряють, беруть аналізи", - каже В. Шемчук.
Голова громади вважає, що проблему дещо перебільшили.
"Моя думка - це є природний відбір. Лебеді й раніше час від часу десь по одному падали. Але ми то локалізували. А потім основна зграя полетіла, і не було жодних проблем. Якщо там десь щось було, то воно, як то кажуть, затиралося. Але в основній зграї видно, що здорові лебеді. Вони міцні, білі, гарні, вгодовані. Ми торік їх три місяці годували. Вони у природі ніколи такого не бачили, що ми їм давали.
Та й зараз ця загибель не масова. Пару особин. У грудні-січні птахів багато, вони кусаються. Прилетіли чужі, старі їх гризуть, б’ють крилами, гонять, не дають їсти. Це природа, ми нічого не можемо вдіяти", - пояснює Шемчук.
Спочатку на озері було близько ста лебедів.
"Потім ми почали їх годувати, і птахи позліталися з усіх околиць. То десь із Сокирянщини прилетіли грипозні лебеді, бо там у Сокирянах уже був грип. Вони прилітали, сідали на ріпак, не розуміли, коли летять. У них уже були симптоми. Отож, прилетіли сюди, і тут пішло-поїхало. Ми їх годували, дивимося – починають здихати. Один, другий. Але то є природній відбір. Як є 300 голів, і двоє здохли - це таке. Там десь потім ще два здохли.
Але лебедів - зо 250-300 як мінімум. Одні прилітають, одні відлітають. Там ротація відбувається. Це дичина. Прилетіло-полетіло, де воно було, звідки прилетіло – це ж таке діло.
А потім фейсбучники почали знімати, писати, роздувати, і тепер маємо", - розводить руками співрозмовник.
Раніше громада своїм коштом годувала птахів. Тепер же це перенесли на плечі держпродспоживслужби.
"Вони вже самі нераді. Ми годували птахів благодійно. Щоби ви розуміли – 150 кг кукурудзи щодня мій син возив. Щось люди приносили. Словом, птахи голодні не були ніколи. Ну, а тепер уже ні, бо грип, локація закрита. Шкода, звичайно," - каже Василь Шемчук.
Карантин триватиме впродовж лютого-березня. І вже у березні, щойно потепліє, лебеді відлетять на інші місця - до наступної зими...
Раніше повідомлялося, що 30 січня на озері с. Чортория Брусницької громади Вижницького району Чернівецької області зареєстрований випадок грипу диких лебедів.
Читайте також: На Волині зафіксували пташиний грип. Чи можуть інфікуватись люди
- Актуальне
- Важливе