Нова Тустань: біля Дрогобича планують створити унікальний туристичний об’єкт
У селі Ступниця, яке входить до Дрогобицької територіальної громади, під землею знаходиться древнє городище, засноване в межах ХІ століття.
Як повідомляє Дрогобицька міська рада, на днях тут відбулася нарада представників влади та істориків щодо збереження цього унікального місця, передає "Еспресо.Захід".
За словами археолога Ярослава Погоральського, сьогодні тут видніє пагорб, який слугував оборонним валом, а на цій території можна знайти багато артефактів, які використовували у побуті X-XIV ст.
"Колись це поселення називали Ступниця-Руська. Його заснували білі хорвати. Це було масштабне поселення з фортецею та оборонними валами. Тут проживали ремісники, ковалі, гончарі, майстри. Цю територію досліджували Грушевський, Кобільник, Рапопорт. На цій території вже знайдено горщики та їх рештки, печатку волинського князя, зооморфний бронзовий гак, датований X-XІІІ ст. Віднайдений гак є аналогічним до артефактів варязької культури Х ст. Частину цих експонатів зберігають у музеї Дрогобиччина", - розповів відомий історик Богдан Лазорак.
Керівництво дрогобицької громади вважає, що дослідження цієї території та відкриття нових історичних фактів сприяли б не лише доповненню історії, а й розвитку туризму в регіоні.
За словами голови Дрогобицької громади Тараса Кучми, сама територія Ступниці та Нагуєвич може стати рекреаційною зоною для відпочинку, а віднайдені залишки поселення, – ще однією локацією на зразок Тустані.
Наразі, влада напрацьовує стратегію подальшого вивчення території та її промоції.
У майбутньому планується виділення з бюджету коштів на проведення дослідницької експедиції із залученням археологів, а щодо популяризації місцевості – проведення культурно-масових заходів етно-фестивального напрямку.
Читайте також: "Драматична історія про видобуток нафти": у Бориславі розробили унікальний маршрут
Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на наш Telegram-канал.
- Актуальне
- Важливе