Священник УГКЦ зі Львівщини просить підтримати на спільнокошті унікальну сироварню
Тут молодь з особливими потребами навчається робити кілька видів сирів.
Військовий капелан і директор благодійного фонду "Милосердний самарянин для дітей з особливими потребами" отець Михайло Сукмановський започаткував на Львівщині проєкт соціального підприємництва для дітей з особливими потребами. Тут молодь вчиться безкоштовно працювати в міру можливостей. Одна з важливих частин проєкту – навчальна сироварня – потребує підтримки небайдужих, передає "Еспресо.Захід".
Фонд "Милосердний самарянин для дітей з особливими потребами" має у власності приміщення (школу) в с. Підгір’я, що на Золочівщині. Воно служитиме навчально-адміністративним центром. Там облаштовані кімнати для навчання та є кімната для сироваріння. Але фонду ще потрібна техніка для того, щоб виготовляти сири належної якості.
Фото: фонд "Милосердний самарянин для дітей з особливими потребами".
"Щоб закупити обладнання для кімнати сироваріння на педагогічній фермі у Підгір’ї, треба 175 600 грн. Плануємо придбати сироварню-пастеризатор на 100 л, охолоджувач молока (100-200 л), сепаратор, соляний бассейн, стіл виробничий і стелаж виробничий. Наш проект "Сироварня при педагогічній фермі" дасть змогу молоді з особливими потребами безкоштовно навчатися та здобувати практичні навички в сироварінні, працювати в міру своїх можливостей. Звертаємося до всіх небайдужих приєднатися до підтримки цього проекту. Завдяки цьому обладнанню ми зможемо організувати ключову діяльність педагогічної ферми – сироваріння – на належному рівні", – розповів "Еспресо.Захід" директор благодійного фонду "Милосердний самарянин для дітей з особливими потребами" отець Михайло Сукмановський.
Фонд уже реалізував проєкти "Свічкова майстерня", "Соляна кімната", "Не бійся, тільки вір", "Міні-хлібопекарня", "Клас раннього розвитку дитини", "Педагогічна ферма для дітей та осіб з особливими потребами" та інші. Загалом фонд опікується 60 молодими людьми з особливими потребами. Сири на фермі роблять виключно органічні.
Фото: фонд "Милосердний самарянин для дітей з особливими потребами"
"Ніяких хімічних добавок у процесі виробництва сирів ми не використовуємо, все робимо так, як нас навчили згідно з технологією. Робимо 2 кілограми сирів на день. Це мало. Тому нам потрібне спеціальне обладнання. Бо всі інші ресурси для виробництва сиру у нас уже є. навіть зараз, узимку, ми закуповуємо в місцевих селян молоко і робимо з нього сир. Доки наші кози не дояться, знаходимо різні варіанти. Маємо вже перших постійних клієнтів. До нас їздить одна львівська турфірма з туристами, їм дуже сподобалося у нас. То вони полюбили закуповувати наші сири. Можемо мати більші обороти, якщо буде обладнання", – пояснює отець.
Головний технолог сироваріння – Оксана Сукмановська, їмость отця Михайла. Вона вчить робити сир з різними додатками – з лавандою, волоськими горіхами, сушеними помідорами, травами. Тут роблять майже всі відомі сири – гауда, рокфор, камамбер та інші.
Фото: фонд "Милосердний самарянин для дітей з особливими потребами"
"Про нашу роботу найкраще розказала одна місцева селянка, яка працює в нас на фермі. Коли її запитали, як нам ведеться, то жінка відповіла так: "Якби ми були у буддизмі, то я хотіла б народитися коровою і жити на тій фермі". Нам дуже потрібна допомога, щоб могти дати особливій молоді можливості для самореалізації в майбутньому. Тут йдеться про вудку, а не рибу", – підсумовує отець Михайло.
Підтримати проєкт унікальної сироварні, де молодь з особливими потребами навчається робити кілька видів сирів, можна тут.
- Нагадаємо, на Львівщині стартував проєкт соціального підприємництва для дітей з особливими потребами.
Стежте за найважливішими новинами України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на наш Telegram-канал
- Актуальне
- Важливе