![](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347128_452946993_8073537746022878_23435014520408547_n_new_80x50_0.webp)
У Тернополі судили освітянку-колаборантку з Луганщини: впроваджувала російські стандарти в школі
У Тернополі суд визнав винною і призначив покарання колаборантці, яка впроваджувала стандарти освіти РФ на окупованій Луганщині
Про це повідомили у Службі безпеки України, передає "Еспресо.Захід".
За даними спецслужби, йдеться про "директорку школи". Жінка активно впроваджувала у навчальному закладі стандарти освіти держави-агресора.
Добровільно приєдналася до органів окупаційної влади
"Ще до повномасштабного військового вторгнення росіян жителька Старобільського району працювала на посаді директора Мусіївського закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів. Після захоплення села загарбниками вона добровільно приєдналася до органів окупаційної влади, а окупанти повторно призначили колаборантку директором навчального закладу, який росіяни перейменували у "государственное общеобразовательное учреждение Луганской народной республики "Мусиевский учебно-воспитательный комплекс", - йдеться у повідомленні.
Посадовиця, будучи керівній посаді, зобов’язала підлеглих вести навчання і виховання дітей російською мовою, а також запровадила обов’язкове викладання нових навчальних предметів: "русский язык", "разговоры о важном", "литературное чтение" тощо.
Який вирок виніс суд
Тернопільський міськрайонний суд визнав жінку винною у колобораційній діяльності (ч.3 ст. 111-1 ККУ) і призначив їй покарання у вигляді 2,5 років позбавлення волі. Також її позбавлено права обіймати посади, пов’язані із виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій, у закладах освіти, а також обіймати посади в органах державної влади, державного управління, місцевого самоврядування у сфері освіти строком на 14 років.
Колаборантку оголосили в розшук
"Оскільки колаборантка переховується від правосуддя на тимчасово окупованій території Луганщини, її оголошено у розшук та застосовано спеціальну процедуру заочного засудження. Початок строку відбування покарання обчислюватиметься з дати затримання зрадниці", - додали в СБУ.
Водночас у Тернопільській обласній прокуратурі додали, що за показаннями свідків, які виїхали з окупації на підконтрольну Україні територію, директорка погрожувала тим освітянам, що не пішли на співпрацю з окупаційною владою обшуками й переслідуваннями.
- Нещодавно на Хмельниччині викрили настоятеля храму УПЦ МП, який вихваляв Путіна і підтримував війну.
- Також підприємиці з Херсонщини оголосили підозру. Вона розмістила окупантів і їхню техніку.
- Актуальне
- Важливе
![крига Генрі Форда крига Генрі Форда](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347102_453096945_910218067808766_1565905754232653360_n_new_80x50_0.webp)
![Портрет Августина Волошина Портрет Августина Волошина](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347086_photo_2024-07-12_10-39-16-91_new_80x50_0.webp)
![ЗСУ ЗСУ](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/332000_333000/332685_zsu_gettyimages_new_80x50_0.webp)
![](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347068_pol65_new_80x50_0.webp)
![Ukrainian Song Project-2024 у Львові: сцена Ukrainian Song Project-2024 у Львові: сцена](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347048_IMG_20240726_132656_402_new_80x50_0.webp)
![На Львівщині викрили незаконне ввезення елітних авто з -за кордону під виглядом гумдопомоги для ЗСУ На Львівщині викрили незаконне ввезення елітних авто з -за кордону під виглядом гумдопомоги для ЗСУ](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347032_66a365c219eed608879982_new_80x50_0.webp)