Місяць обізнаності про меланому: у Львівському онкоцентрі нацгвардійцям оглянули родимки
Сьогодні, 1 травня, нацгвардійці прийшли до львівського онкоцентру, щоб оглянути родимки. Акцію провели з нагоди Всесвітнього місяця обізнаності про меланому - найагресивніший тип раку шкіри
За словами медиків, меланома може розвинутись з пігментних клітин на місці родимок, чи навіть на здоровій шкірі.
"Я вважаю, що здоров’я дуже важливе, про нього треба дбати першочергово. Я прийшов сюди, бо у мене є родима пляма і мені цікаво дізнатися про неї щось додатково. Останній раз мені її оглядали більш ніж 3 роки тому, а тому я хочу перевірити - можливо щось змінилося, можливо вона стала недоброякісною. Зараз мене нічого не турбує, але оглянути цю родиму пляму в будь-якому випадку, я вважаю, потрібно", - розповідає один із нацгвардійців.
Під час діагностики онкодерматолог говорить бійцю, що жодних проблем у нього немає, однак дає пораду: уникати тривалого перебування на сонці та старатися не травмувати ділянку, де розташована пляма.
"У військовослужбовців будь-які питання, пов’язані зі здоров’ям, мають вирішуватися ще з кореня, тому я тут. Скоро в червні буде мій 3 рік військової служби. Прийшов я сам, виявив бажання віддати борг Батьківщині. В нашій частині всі дотримуються принципу, що про власний фізичний стан треба дбати, а тому якщо у когось виникають індивідуальні проблеми, одразу звертаються до фахівців", - ділиться ще один нацгвардієць Захарук Андрій.
Військовослужбовці поводять себе невимушено, а один із них показує татуювання, яке зробив біля родимої плями на коліні з написом: "на 7% темношкірий".
Читайте також: До Львова із новою місією прибули хірурги зі США: як вони допоможуть захисникам
Загалом існує кілька факторів, які можуть збільшити ризик розвитку меланоми. Серед них надмірний вплив ультрафіолетового випромінювання (вплив сонця, відвідування соляріїв), наявність великої кількості родимок, сімейний анамнез та світла шкіра. Крім того, люди, які мають світлий тип шкіри, світлий колір очей та руде волосся мають більший ризик розвитку меланоми.
Виконувач обов’язків генерального директора медзакладу Олег Дуда каже, що меланома - це не дуже розповсюджена хвороба, але це агресивний вид раку шкіри, який непередбачуваний в плані метастазування.
За минулий рік у Львівській області на медичний облік взяли 190 пацієнтів, цього року - вже 38.
"Ми пропагуємо, щоб люди вчасно проходили огляди та виявляли проблему на ранніх стадіях. Тоді вона легко лікується. В пізніх стадіях її теж можна лікувати, однак це важко для пацієнта та надзвичайно дорого для держави. На 3-4 стадії треба імунотерапію і держава зараз не може забезпечувати таке дороге лікування", - пояснює Дуда.
Він також додає, що сьогодні вирішили запросити саме військових, бо це люди, які перебувають на першій лінії боротьби та відстоюють нашу державу.
"А нам треба відстоювати їхнє здоров’я", - підсумував Олег Дуда.
- Актуальне
- Важливе