У Львові судили лікаря швидкої, через бездіяльність якого помер пацієнт
Залізничний районний суд виніс вирок лікарю швидкої, уродженцю села Суховоля, який залишив свого пацієнта без допомоги
Про це йдеться у вироку, передає "Еспресо.Захід".
У березні 2020 року лікар виїхав до пацієнта у важкому стані, однак не виконав своїх професійних обов`язків внаслідок недбалого до них ставлення, що спричинило смерть хворого.
Лікар не надав екстрененої допомоги хворому
Зокрема, як йдеться у матеріалах справи, лікар не в повному обсязі провів первинний фізікальний огляд чоловіка, враховуючи стан хворого, а саме низький рівень сатурації 62%, що свідчило, у першу чергу, про проблеми з дихальною системою, не оглянув та не оцінив ротову порожнину та прохідність дихальних шляхів.
Зі свідчень потерпілих та самого обвинуваченого медика, він приїхав на виклик, однак одразу вступив у конфлікт з сім'єю пацієнта. Крім того, не оглянувши належним чином чоловіка, зробив висновок, що в пацієнта ковід. Відтак, лікар залишив хворого у критичному стані на 2 години та викликав іншу бригаду.
"Лікарем не було забезпечено постійного моніторингу життєвих показників, в першу чергу не оглянуто та не видалено із верхніх дихальних шляхів сторонніх мас, не проведено штучної вентиляції легень, не забезпечено хворого належною респіраторною підтримкою з метою відновлення функцій дихальної системи, не доправлено хворого до закладу охорони здоров`я, а натомість безпідставно викликано та залучено до хворого додаткову спеціалізовану бригаду та залишено пацієнта без належного нагляду, внаслідок чого близько 22:41 констатовано його біологічну смерть", - йдеться у вироку.
Медик своєї вини не визнав
Як результат, причиною смерті стала механічна обтураційна асфіксія, яка наступила від закриття просвіту дихальних шляхів сторонніми масами. Чоловік подавився куском м'яса.
У суді лікар свою вину повністю заперечив, попри те, що медична рада визнала його дії протиправними.
Відтак, дослідивши докази та заслухавши усіх свідків, суд визнав уродженця села Суховоля винним та присудив йому 2 роки тюрми. Однак, через закінчення строків давності звільнив лікаря від відповідальності.
Крім того, суд присудив Львівському обласному центру екстренної медицини сплатити компенсації рідним померлого - дружині, сину та невістці, які й були свідками бездіяльності медика та смерті свого родича. Кожному з них мають виплатити по 350 тис. грн.
- Актуальне
- Важливе