"Локдаун потрібно було вводити ще у вересні чи жовтні", – Лінчевський
"Тоді у листопаді ми б не фіксували по 400 смертей від COVID-19 за добу", – переконаний колишній заступник міністра охорони здоров'я України.
"Локдаун придуманий для того, щоб виграти час, щоб дати можливість лікарням підготуватися. Він був логічним у вересні, логічним у жовтні, що дозволило б у листопаді уникнути смерті 400 осіб щодня (від COVID-19 в Україні у листопаді 2020 року померло 6184 осіб – на 13 більше, ніж від раку. – "Еспресо.Захід")", – зазначив в ефірі програми "Головне" телеканалу "Еспресо" ексзаступник міністра охорони здоров'я Олександр Лінчевський.
"Локдаун напрошувався тоді, коли всі притомні експерти запитували: "Чого ви чекаєте?" Сьогодні говорять про те, що за добу виявляють по 3000 хворих. Але чим ці 3000 інфікованих відрізняються від 3000 інфікованих у вересні? Чи від 5000, чи від 7000? Що такого сталося 6 січня, що змінилося у країні, що після свят треба було вводити локдаун? Чим січень відрізнявся від вересня? Ви чули звіт про підготовку лікарень? Якусь інформацію про те, що медична система України готова приймати необмежену або велику кількість пацієнтів? Що тепер уже є кисень для всіх? Що є апарати штучної вентиляції легень і медперсонал мобілізований? Цього ж немає. Нічого не змінилося за цей час. Просто перепочили", – констатував експерт.
- Нагадаємо, 25 січня Україна вийшла із посиленого карантину і повернулася до тих заборон, які діяли у грудні 2020 року.
- За словами президента Володимира Зеленського, вакцинація українців від коронавірусу розпочнеться вже у лютому.
Усі попередні випуски програми "Головне" можна переглянути тут.
Стежте за найважливішими новинами України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на наш Telegram-канал
- Актуальне
- Важливе