У Медзакупівлях заявили про блокування своєї діяльності МОЗом
Від початку 2021 року ДП "Медичні закупівлі України" не має фінансування для здійснення своєї операційної діяльності.
Про це йдеться на фейсбук-сторінці "Медичні закупівлі України", передає "Еспресо.Захід".
"Міністерство охорони здоров`я України не затвердило Тимчасовий план використання бюджетних коштів на 2021 рік, що був заздалегідь надісланий на МОЗ. Без погодження фінансового забезпечення зі сторони МОЗ України, від початку січня 2021 року, робота ДП заблокована", – зазначають у Медзакупівлях.
Відтак, державна закупівельна агенція не може:
- приймати та розвозити товари. Це стосується ліків та медвиробів, що закуплені за державними програмами МОЗ України. Зокрема, за такими напрямками як дитяча та доросла онкологія, дитяча та доросла гемофілія, ДЦП, розсіяний склероз, АРВ терапія, препарати для лікування дихальних розладів новонароджених тощо. Це також стосується засобів індивідуального захисту та товарів, що закуплені для протидії COVID-19, зокрема захисних костюмів та халатів, медичних масок, експрес-тестів на визначення антигена коронавірусу SARS-CoV-2 та лікарських засобів;
- продовжувати збір інформації про залишки медичних товарів на місцях, а також збирати дані, що необхідні для формування національної статистики щодо протидії COVID-19.
- підписувати та обмінюватися документами з логістичним партнером, постачальниками, Державною казначейською службою України, Міністерством охорони здоров`я та іншими структурами, з якими ми взаємодіємо в операційній діяльності;
- здійснювати оприбуткування та облік товарів, надавати виписки по оплатах з рахунку для контрагентів, формувати звіти по виконанню бюджетних програм та закривати передоплати по Державна Казначейська Служба України;
- проводити антикорупційну експертизу контрагентів.
З цього приводу підприємство звернулось до Кабінету міністрів України та Міністерства охорони здоров'я України та всіх залучених до цього процесу державних структур. "Щоденне зволікання наражає на небезпеку пацієнтів, створює незручності постачальникам, наносить шкоду репутації ДП, як надійного закупівельника", – наголошують у Медзакупівлях.
Читайте також: В Україні затвердили план вакцинації від COVID-19
Раніше у ДП "Медичні закупівлі України" повідомили про затягування зі сторони Міністерства охорони здоров’я розгляду пропозицій від різних виробників щодо купівлі антикоронавірусної вакцини. У ДП зазначили, що одна з компаній може відмовитися від подальших перемовин, якщо рішення не буде ухвалене найближчим часом.
- Нагадаємо, як повідомляв міністр охорони здоров'я Максим Степанов, вакцини Україна повинна отримувати наприкінці першого - на початку другого кварталу цього року. Постачатимуть їх траншами й перший такий складатиме 1 або 2 млн доз. Крім того, міністр зазначає, відпрацьовують збільшення квоти з 8 до 16 млн. МОЗ визначило, що оператором, який виконуватиме технічну функцію щодо закупівлі та доставлення вакцин, буде державне підприємство "Медичні закупівлі".
Стежте за найважливішими новинами України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на наш Telegram-канал
- Актуальне
- Важливе