Унікальні вітражі Львова з’явилися на поштових марках (фото)
Укрпошта ввела в обіг марковий аркуш "Вітражі старого Львова".
Сюжетами марок стали сім фрагментів кольорових вітражів, що прикрашають сакральні споруди міста Лева. А саме костел Домініканський та святого Антонія, Успенську церкву, Вірменський та Латинський катедральний собори, а також вітражі у приміщенні колишнього Краківського готелю, а зараз тут розміщений Апеляційний суд. Про це повідомляє пресслужба Укрпошти, передає "Еспресо.Захід".
На сірому тлі аркуша кольорові марки розташовані у вигляді трьох вітражних церковних аркових вікон – по три марки на два бокових "вікна", а центральне "вікно" представлене єдиним великим вітражем із зображенням Діви Марії. На полях маркового аркуша зображено дві мармурові колони, що додають поштовому випуску урочистості та величі.
Фото: Укрпошта
"Ідея випуску поштових марок із вітражами належить колективу управління філателії Укрпошти. Ця тема є досить популярною серед колекціонерів. Найбільше зразків старовинних вітражів збереглися у Києві та Львові. Тож зі Львова ми і вирішили розпочати цю серію поштових марок", – відзначила начальник управління філателістичної продукції Укрпошти Наталія Мухіна.
Автор світлин, зображених на марках і картках до них, – фотограф Андрій Кирчів. А авторами поштового випуску "Вітражі старого Львова" погодилися стати Сергій і Олександр Харуки, добре відомі як філателістичному, так і нумізматичному товариству.
Вартість маркового аркуша "Вітражі старого Львова" – 80 грн: чотири марки номіналом V (еквівалент 9 грн), дві марки номіналом М (еквівалент 13,5 грн), одна марка номіналом F (еквівалент 17 грн).
Тираж маркового аркуша – 25 тисяч примірників. На аркуші застосована технологія тиснення голографічною плівкою.
- Зазначимо, автори поштового випуску Сергій та Олександр Харуки співпрацюють з Укрпоштою над створенням поштових марок. Знаки поштової оплати у їх виконанні неодноразово ставали переможцями та призерами міжнародних філателістичних конкурсів, а найзнаковішою нагородою стала Grand Prix WIPA (Австрія) за марковий аркуш "Комахи України".
- Додамо, перші вітражі з’явилися в Галичині разом із запозиченим у Візантії християнства. Звідти й назва для них – "грецькі вікна". Історія появи й збереження цілісності зразків вітражного мистецтва у храмах і світських спорудах Львова різна.
Стежте за найважливішими новинами України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на наш Telegram-канал
- Актуальне
- Важливе