Україна отримає ще 1,9 млн доз китайських вакцин
Таке постачання є окремим від механізму COVAX, за яким Україні гарантували 8 мільйонів доз вакцини безкоштовно.
Про це інформують в офісі президента України, передає "Еспресо.Захід".
Міністерство охорони здоров’я уклало контракт про постачання на територію України в максимально короткі терміни вакцини виробництва компанії Sinovac Biotech проти респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом.
Читайте також: Україна безкоштовно отримає 16 мільйонів доз COVID-вакцини.
На сайті президента зазначають, що Sinovac Biotech є найбільшою китайською компанією з виробництва вакцин. Щорічно вона виготовляє від 300 до 500 мільйонів доз вакцин, які схвалили 34 країни світу. Компанія розробила та вивела на ринок вакцини проти гепатиту А і В, вірусів грипу, включно з пташиним, паротиту. Рішення про закупівлю вакцини Sinovac Biotech проти COVID-19 у кількості 50 мільйонів доз вже ухвалила Туреччина.
Україна використовуватиме вакцину Sinovac Biotech для захисту тих громадян, які мають критичний ризик інфікування, і тих, хто виконує критичні функції у боротьбі з пандемією. Щеплення буде безкоштовним, – додали в ОПУ.
Договір щодо постачання на територію України уклали з українським фармацевтичним підприємством АТ "Лекхім", яке, за офіційним підтвердженням компанії Sinovac Biotech, є єдиним уповноваженим представником виробника вакцини в Україні. Йдеться про закупівлю 1 913 316 доз за ціною 504 грн за дозу.
За умовами договору, першу партію вакцини, 700 тисяч доз, буде поставлено в Україну протягом 30 днів після офіційної реєстрації в Китаї, або одним з компетентних органів Сполучених Штатів Америки, Великої Британії, Швейцарської Конфедерації, Японії, Австралії, Канади, Ізраїлю, Індії, Мексики, Бразилії, або за централізованою процедурою компетентним органом Європейського Союзу.
Таке постачання є окремим від механізму COVAX, за яким Україні гарантували 8 мільйонів доз вакцини безкоштовно.
Зазначимо, вакцина Sinovac Biotech (CoronaVac) є інактивованою (убитою) вакциною, яку випускають у шприці та яка не вимагає наднизької температури для зберігання (зберігається за температури від +2 до +8 градусів за Цельсієм). Утім наразі ще триває її дослідження. За підсумками проміжних даних, ефективність препарату становить до 97% (ІІІ фазу клінічних випробувань було проведено в Індонезії (1600 пацієнтів, ефективність 97%) та Туреччині (1325 пацієнтів, ефективність 91%). Завершується III фаза клінічних випробувань у Бразилії, проміжні результати очікують 7 січня 2021 року).
Відповідно, на січень заплановано отримання дозволу на застосування препарату в Китаї й інших країнах, а в лютому вакцину подадуть на прекваліфікацію до ВООЗ.
- Нагадаємо, що в Україні затвердили план вакцинації від COVID-19.
Стежте за найважливішими новинами України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на наш Telegram-канал.
- Актуальне
- Важливе