У пологових знову видаватимуть "пакунки малюка"
У парламенті проголосували за повернення "бейбі-боксів" для немовлят.
Одноразові підгузки, вологі серветки, набір одягу для немовляти, термометр для води й тіла, манікюрні ножиці та гребінець, жіночі гігієнічні прокладки і прокладки для лактації, постільна білизна для маляти, іграшки, м'яка книжечка, розвиваючий килимок і базові засоби догляду за тілом дитини – за всім цим уже не доведеться бігти до магазину. Верховна Рада прийняла у другому читанні проєкт закону, яким повернула одноразову натуральну допомогу при народженні дитини. Тож тепер усі батьки протягом 30 днів з моменту народження їх дитини зможуть, як і раніше, отримати безкоштовний набір товарів першої необхідності для малюка.
Нагадаємо, спеціальні дитячі "бейбі-бокси" почали видавати у пологових з 2018 року. За два роки кількість предметів у пакунку збільшилася у 2,5 разу, і якщо на початку впровадження програми лише 35% батьків хотіли отримувати допомогу від держави у натуральному вигляді, то сьогодні ця цифра зросла до 80%.
Проте в липні через проблеми з тендерними закупівлями "пакунки малюка" вирішили замінити цільовою грошовою компенсаційною виплатою у розмірі 5 000 гривень.
Як повідомляв раніше "Еспресо", громадяни, в яких народилася дитина, мусили оформити соціальну картку "ПриватБанку" зі спеціальним режимом використання. Для цього треба було зібрати копії документів і звернутися в районне управління соцзахисту. Передбачалося, що кошти з картки можна буде витратити лише на придбання одягу, взуття, засобів гігієни і догляду, текстилю та іграшок для немовляти, а також засобів гігієни для породіль. До реалізації проєкту мали долучитися заклади роздрібної торгівлі, які б забезпечили цільове використання коштів грошової компенсації.
Однак дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) закликав Кабмін не замінювати "пакунки малюнка" грошовими виплатами, адже батькам доведеться переплачувати за товари з пакунку на 50-200%. В організації наголосили, що "ця програма є універсальною для всіх родин, незалежно від їхнього соціально-економічного статусу".
- Актуальне
- Важливе